Kadınların Güzellik Sırları - saglikdas.com

Kadınların Güzellik Sırları

Kadınların Güzellik Sırları
3 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 970 kez okundu.

Kadınların Güzellik Sırları Nelerdir?

Güzellik her kadının vazgeçemeyeceği bir ihtiyacıdır. Buna harcayacak parası olan hanımlar, güzellik merkezlerini hınca hınç doldurup, daha güzel olmak için tonlarca para harcıyorlar. Güzellik için harcayacak bu kadar parası olmayanlar için ise birkaç öneri paylaşmakta fayda var. İşte kadınların güzellik sırları:

Önce vücuttan başlayalım. Güzel bir vücut için olmazsa olmaz olan şey, iyi bir duştur. Duştan keyif almanız, duş sürecini mümkün olduğunca eğlenceli hale getirmeniz gereklidir. Bunun için hayal gücünüzü kullanabilirsiniz. Duş aldığınız ortamı zevkinize göre istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Kokusunu, görüntüsünü ve vücudunuzda bıraktığı hissi sevdiğiniz duş jelleri, şampuanlar, sabunlar ile duşu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Daha güzel bir vücut için duş sırasında unutmamanız gereken şey vücudunuza masaj yapmak. Bunu için lif veya kese kullanabilirsiniz. Özellikle bacak bölgesine düzenli masaj yapmak var olan selülitleri azaltacağı gibi, yenilerinin oluşmasını da engeller.

Kadınların Güzellik Sırları ve Makyaj Yöntemleri

Duştan sonra eklem yerlerinizi yani dirsek, diz ve ayak topuklarınızı nemlendirin çünkü buralar en çok çatlakların görüldüğü yerlerdir. Duştan sonra unutmamanız gereken şeylerden biri de cildinizi nemlendirmek. Nemli bir cilt daha sağlıklı ve daha genç görünür.Gelelim yüz bakımına. Yüz bakımının en önemli aşaması yüzünüzü iyice temizlemektir. Makyajdan, günlük hayatın koşturmacasından dolayı yüzümüz çok çabuk kirleniyor. Bu yüzden yüz temizliğine büyük özen gösterilmelidir. Yüz her sabah ve her akşam iyice temizlenmelidir. Cilt bakımının önemli unsurlarından biri de maskelerdir. Haftada bir kez bitkisel karışımlardan elde edebileceğiniz maskeleri cildinize uygulamak büyük fark yaratacaktır.

Kadınların güzellik sırları arasında sadece cilt ve vücut bakımı değil, aynı zamanda hayat tarzı olarak da bazı ip uçları bulunuyor. Örneğin erken yatmak bunların başında geliyor. Cildiniz uyku sırasında dinleniyor ve yenileniyor. Bu da daha genç görünmenizi sağlıyor. Bir diğer önemli etken ise stresten uzak durmaktır. Stresli bir hayat tarzı hem sizi yoruyor, hem de cildi çok çabuk yaşlandırıyor. BU yüzden daha güzel bir cilt için stresten uzak durmak gerekiyor. Artık kadınların güzellik sırlarını biliyorsunuz, şimdi sıra bunları uygulamada.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git