Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözüm - saglikdas.com

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözüm

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözüm
4 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.813 kez okundu.

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözüm?

Kafa derisi kaşıntısı neden olur? Buna pek çok şey sebep gösterilebilir. Saçınız çok fazla ve hızlı bir şekilde yağlanıyorsa yahut saç deriniz aşırı kuruysa bunlar kafa derinizin kaşınmasına sebep olur. Bazı doğal yollarla kafa derisi kaşıntınıza çözüm bulmak mümkündür. Tek yapmanız gereken kafa derinize bakım uygulamaktır. Kısa sürede kafa derinizi eski sağlığına kavuşturmak elbette ki yine doğanın bize sunduğu nimetlerle mümkündür. Peki, kafa derimizi nasıl eski sağlığına kavuştururuz? Kafa derisi kaşıntısına bitkisel çözüm için yöntemler aşağıdadır.

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözüm ve Kaşıntıyı Gidermeye Yarayacak Bitkisel Karışım

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı tuz, 1 çorba kaşığı biberiye yağı,1 çorba kaşığı üzüm sirkesi, 4 adet aspirin.

Hazırlanışı: Az bir miktar suyun içine 4 adet aspirini atın ve aspirinleri iyice eritin. Aspirinler eridikten sonra tuzu, biberiye yağını ve üzüm sirkesini ekleyin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı saç derinize iyice sürün. Bu karışımı saç derinize sürdükten sonra 3 saat beklemeniz gerekmektedir. 3 saatlik süre dolduktan sonra saçınızı yıkayın ve karışımın derinizden akmasını sağlayın. Haftada 1 kez kullanın, bir süre sonra etkisini gösterecektir.

Kafa Derisi Kaşıntısı İçin Kür

Malzemeler: 1 çorba kaşığı hint yağı, 1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı tuz, 1 çorba kaşığı alkol.

Hazırlanışı: 1 çorba kaşığı hint yağı, 1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı alkol bir kaba dökülür ve iyice karıştırılır. Tek bir kıvama gelinceye dek oldukça yoğun bir şekilde karıştırma işlemine devam edilir. Elde edilen karışım saç köklerine güzelce yedirilir. Yedirdikten sonra karışımın 2 saat süreyle saçınızda durmasını beklemelisiniz. Kafa derinizdeki kaşıntı oldukça azalacak, derin bir nefes alacaksınız. Ancak bu maskeyi çok fazla uygulamamalısınız. Tavsiye edilen haftada 2 kez uygulamanızdır. Fazla uygulamanız beklenmeyen sonuçlar doğurabilir, bu yüzden riske girmemeniz sizin için en iyisidir. Kaşıntınızın azaldığını yahut tamamen bu şikayetten kurtulursanız maskeyi kullanmayı bırakmayınız. 3-4 ay boyunca ayda 1 kez kullanmaya devam edin.

Kafa Derisi Kaşıntısına Çare Olan Maden Suyu

Kafa derisi kaşıntısına bitkisel çözüm ve doğal yollardan çözüm için, güzel bir duş aldıktan sonra maden suyunu saçlarınıza boca ediniz. Maden suyunun bileşiminde bulunan mineraller kafa derinizi onaracak, mineraller aynı zamanda kaşıntınızın önüne geçmenize son derece yardımcı olacaktır. Maden suyunu saçınıza boca ettikten sonra saçınızı şampuanla yıkamaya veya durulamaya ihtiyaç yoktur. Yararlı bir içecek olan maden suyu doğal olduğundan ve mineraller içerdiğinden saç derinizi ve saçınızı oldukça besler. Kaşınma şikayetinin azaldığı saç derisi nefes almaya başlar. Bu son derece basit olan işlemi haftada 2 kez uygulamanızda hiçbir sakınca yoktur. Sağlıklı saçlarınız ve saç derinizle siz de rahat bir nefes alacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git