Kafes Örgü Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Kafes Örgü Nasıl Yapılır

Kafes Örgü Nasıl Yapılır
4 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.403 kez okundu.

Kafes Örgü Nasıl Yapılır?

Saç örgüsü hiç geçmeyen bir saç modasıdır. Farklı tarzlarda olan örgü modellerinden birside kafes örgü modelidir. Peki, kafes örgü nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını sizin için ünlü kuaförlerden öğrendik. İşlemi 5 başlık altında topladık ve sizin için kafes örgü nasıl yapılır? Sorusunun cevabını aşağıda maddeler halinde sıraladık.

Kafes Örgü Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • Öncelikle saçlarınızı güzelce yıkayınız ve kurulayınız. Daha sonra saçlarınızı tepeden toplayınız. Dikkat edilecek bir nokta ise saç kuyruğunuzun düz ve çok iyi taranmış olması gerekmektedir. Eğer saçlarınız katlıysa saçlarınızın aynı hizada olması gerekmektedir. Böylelikle daha mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.
  • Düzelttiğiniz saçık kuyruk bölgesinin üst kısmından başlamak suretiyle tutam tutam alınır. Aldığınız bir tutamı düzsün şekilde üçe bölerek örülür. Normal örgü tekniğiyle bu tutam bir süre boyunca örülmesi gerekmektedir. İlerleyen aşamada alttan ve yandan bölümler alınarak örgüye ilave edilerek örgü işlemine devam edilir. Bir sonraki işlem ise sağdan ve soldan alınan örgülerin örülmesidir.
  • Örgünün son kısmında uçlarda olunduğunda saçlar yeniden 3 parça şeklinde örülerek bitirilir.
  • Üstteki işlemlerden sonra asıl kafes verme şekli bu evrede başlar.
  • Örgüye saç tepesinden başlanmış idi. Bu noktadan saç yukarıya doğru çekilir. Bu işlem sonucunda saçınız kafes halinde bir görünüm kazanacaktır.
  • Bu işlemler sonrasında yukarıya çektiğiniz saçınızı toka ile tepenizde tutturunuz.
  • İşlemleriniz bu evrede bitmiştir. Saçınızı sabitlemek için sert olmayan bir sprey yardımıyla saçınızı daha hoş bir görünüme kazandırabilirsiniz.

Çoğunlukla gece davetler veya özel organizasyonlarda kullanılan bu saç modeli bu senenin gözde örgü modellerinden biridir. Günlük bir model olarak kullanılması tercih edilmeyen bu model düz saçlarda daha hoş durmaktadır. Size başkası tarafından yapılması tavsiye edilen bu model meşakkatli bir iştir. Ancak birkaç kere yaptığınız takdirde eliniz alışacak ve çok hızlı bir şekilde yapmaya başlayacaksınız. Saçı sabitlemek için kesinlikle yumuşak yapılı kozmetik ürünlere yani spreylere başvurulması gerekmektedir. Bu yazımızda sizi örgü saç modeli hakkında ünlü kuaförlerden aldığımız bilgilerle bilgilendirdik.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git