Kahkül Kesimi Ve Kullanımı - saglikdas.com

Kahkül Kesimi Ve Kullanımı

Kahkül Kesimi Ve Kullanımı
4 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.864 kez okundu.

Kahkül Kesimi Ve Kullanımı?

Oldukça sempatik ve şirin bir görüntüye sahip olan kahkül kesimi, kadınlar tarafından sıkça tercih edilen modellerdendir. Fakat kahkül kesimi ve kullanımı, beraberinde bazı olumsuz durumlar da getirmektedir. Öncelikle kahkül kesimi ve kullanımının kısa süreli olması ilk sıkıntılardandır. Belirli bir müddet sonra saç uzadıkça kahkülün yapısı bozulur. Bu durumlarda kadınlar saçını tam toplayamadığı gibi kahkül şeklinde de öne doğru salamaz. Bu sıkıntılı durumların önüne geçmek için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler genel olarak kesim öncesinde belirlenen ve planlanan durumlardır. Kesim sonrasında yapılan uygulamalar da mevcuttur. Bazı püf noktalarını bu yazıda sizlerle paylaşacağız.

Kahkül Kesimi Ve Kullanımı Yöntemleri

Kahkül kestirmeden önce kuaförünüzden isteyeceğiniz birkaç şey vardır. Örneğin saçın uzaması ile birlikte saç toplama problemi yaşamak istemiyorsanız kahkülünüzü ortalardan kısa yanlardan daha uzun şekilde kestirmelisiniz. Bunu tercih etmezseniz ileride saç toplama işleminiz sizin için çileden farksız olur. Bir diğer yöntem de saç bandı ya da paravana kullanmak olabilir. Kahkülünüzün görünümü doğal olmalıdır. Bir düzleştirici yardımıyla dümdüz yapılan ya da maşa ile kıvrılmış hale getirilen kahkül modellerini tercih etmeyiniz. Bu tarz modeller estetik açıdan olumsuz durumlar yaratmaktadır. En doğru kahkül tipi hafif bombeli olandır. Ya da saç düzleştirecekseniz de hafif dalgalı kahkül bırakılmalıdır.

Eğer gerçekten kahkül kesimine sahip olmaya niyetliyseniz, ilk önce takma bir kahkülle prova yapın. Bu şekilde kahkülün yüz tipinize uyup uymayacağını önceden görebileceksiniz. Eğer saçlarınız dalgalı ise kahkül sizin için doğru tercih olmayabilir. Küt kesim kahkülün bakımı oldukça dertlidir. Daimi olarak kuaföre gitmek gerekebilir. Kahkül kesiminin bir diğer gereksinimi de düzenli bakımının yapılmasıdır. Bakımdan kasıt evde yapılan bakım değil direkt olarak kuaföre gidip düzeltme yaptırmaktır. Bu süreç saçın uzamasına göre 2 haftada bir ya da ayda bir olacak şekilde belirlenmelidir. Eğer saç telleriniz normalden ince ise kahkül kesiminin kalın yapılması gereklidir. Ayrıca kahkülü daha geniş kestirmelisiniz. Kuaförler alışkanlıkları gereği bazen bu konuda yeterince duyarlı olamayabiliyorlar. Bu sebeple kesim öncesinde kuaförünüze bu konuyu mutlaka belirtiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git