Kahve Maskesi - saglikdas.com

Kahve Maskesi

Kahve Maskesi
4 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.249 kez okundu.

Kahve Maskesi Önemi

Kahve cildinizi nemlendirir ve yumuşatır. Bu özelliği sayesinde özellikle cildi kuru olan bayanlar kahve maskelerini ciltlerine uygulayabilirler. Sadece nemlendirmek ve yumuşatmakla kalmayıp selülitin azalmasına, göz altı halkalarının renginin açılmasına, ciltte oluşan kızarıklıkların renginin açılmasına doğrudan etkisi vardır.

Kahve Maskesi ve Çeşitleri

1-İhtiyacınız olan malzemeler:1 çay kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı kahve telvesi, 1 çay kaşığı zeytinyağı Maskenin hazırlanışı: Yukarıda sağdığımı bütün malzemeleri karıştırıp cildinize masaj yapar gibi yumuşak dairesel hareketlerle sürün. Bu karışımı 15 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Bu maske ciltteki ölü deriyi atacaktır.

2-Cildi Sıkılaştıran Maske: İhtiyacınız olan malzemeler:1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı bademyağı, 1 yemek kaşığı kahve

Maskenin hazırlanışı: Bütün malzemeler karışım haline getirilerek cilde sürülür. Cilde sürüldükten sonra 5 dakika beklenir ve yıkanır. Cildiniz hassas ise kızarıklıklar oluşabilir. Böyle bir reaksiyonla karşılaşma durumunda kalırsanız bu maskeyi yeniden uygulamayın. Cildinize iyi gelirse, zamanla cildiniz sıkı ve pürüzsüz olacaktır.

3-Canlılık Veren Cilt Maskesi: İhtiyacınız olan malzemeler:, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı su, 1 tatlı kaşığı kahve telvesi.

Maskenin hazırlanışı: Saydığımız malzemelerin hepsini karıştırıp cildinize sürün. 10 dakika bekletip cildinizi ılık su ile yıkayın. Maske yüzünüzden çıktıktan sonra soğuk su ile durulayın. Cildiniz daha canlı ve berrak bir görünüm kazanacaktır. Kahvede kafein olması cildiniz için bir uyarıcı niteliğindedir, gözeneklere pozitif yöne etkisi vardır.

NOT: Bu saydığımız kahve maskelerini ihtiyaç duyduğunuz an fakat haftada en fazla 2 kere olmak şartıyla cildinize uygulayın. Cildiniz hassas ise maskeyi sürdükten sonraki bekleme sürelerini yarı yarıya indirin. Aksi takdirde cildiniz tahriş olup zarar görecektir. Kahve maskelerinin cilde yararlı olduğu kadar gün içinde içilen kahve sayısının artması sizi sağlığınızdan eder. Çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilir. Bu yüzden içtiğiniz kahve miktarına dikkat ediniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git