Kahve Saç Renkleri - saglikdas.com

Kahve Saç Renkleri

Kahve Saç Renkleri
4 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.618 kez okundu.

Kahve Saç Renkleri?

Kahverengi saçlar ilk bakıldığında insanlarda doğallık uyandırıcı etki bırakır. Bunun nedeni en yaygın saç rengi olmasıdır. Genetik açıdan da en baskın renkler kahvenin tonlarıdır. Doğal bir görünüm isteyen bayanlar da tercihlerini kahve saç renklerinden yana tutmaktadır. Kahvenin birçok tonu vardır. Her bir ton ise çeşitli nedenlerle seçilmelidir. Örneğin kahve saç renklerinin bazı tonları açık renkli tenlere giderken bazıları ise daha çok esmerler için ideal olabilmektedir. Bu yazıda kahvenin birkaç tonunu ve bu tonların seçimindeki nedenleri sizler için derledik

Kahve Saç Renkleri ve Tonları

  • Altın kahve saç rengi: Daha çok açık renkli bayanlar tarafından tercih edilse de aslında tüm bayanlar için ideal ve popüler saç renklerinden biridir. Altın kahve saç rengi, insanda sıcak ve ışıltılı bir his uyandırır. Son derece doğal bir renk olan altın kahve, kahverenginin açık tonları arasında sayılır.
  • Çikolata Kahve Saç Rengi: Yine beyaz tene yakışan kahve tonlarından biri de çikolata kahve saç rengidir. Bu rengin beyaz tenin üzerinde kontrast etki yaratarak gözlerin ve dudakların güzelliğini ön plana çıkarma etkisi vardır.
  • Küllü Kahve Saç Rengi: Aşırı beyaz kadınların kaçınması gereken renklerdendir. Daha çok marjinal görüntü talep eden kadınların tercihidir. Bu tonda, saçınızda gri biraz daha baskındır.
  • Kumral Kahve Saç Rengi: Çilli bayanlara oldukça uygun olan bu renk size canlılık katar. Kumral kahve saç rengine sahip insanların saçlarının arasında kızıl renge de yoğun olarak rastlanır.
  • Koyu Kahve Saç Rengi: Kahvenin belki de en doğal rengi, koyu kahve saç rengidir. Bu renge sahip olduktan sonra abartı makyajdan kaçınmak akıllıca olacaktır. Zira edindiğiniz doğallığı bozabilirsiniz. Daha basit makyajlar uygun olabilir.
  • Kestane Kahve Saç Rengi: Beyaz ten rengine sahip kadınlara tavsiye edilir. Kestane kahve saç rengi konusunda bazı uyarılar yapılmalıdır. Öncelikle bu renk yüzünüzü daha keskin gösterir. Eğer bu görüntüden rahatsız olursanız parlak gölgelemeler işinizi görecektir. Kahvenin en koyu tonlarından olan bu renkle de estetik bir görüntü elde etmek mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git