Kakao Yağının Cilde Faydaları - saglikdas.com

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao Yağının Cilde Faydaları
4 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.258 kez okundu.

Kakao Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Pek çok sektörde pek çok farklı amaçla kullanılan kakao yağının cilde pek çok faydası vardır. Özellikle cilt çatlakların, epilasyon sonrası kızarıklıkların giderilmesi ve güzel kokusundan dolayı pek çok kadın tarafından tercih edilen kakao yağı cildi rahatlatan bir etkiye sahiptir.Kakao yağının cilde faydaları saymakla bitmiyor. Öncelikle cilt çatlaklarıyla başlayalım. Cilt kuruluğu yani cildin yeterince nemlendirilmemesi ve hamilelik döneminde kilo alınması sonra verilmesi ile ciltte çatlaklar oluşabilir. Cildinize kakao yağı sürmek, bu çatlakları azalttığı gibi yenilerin oluşmasını da engeller. Cildinizi iyi bir şekilde nemlendirdiği için çatlakların önüne geçer.

Epilasyon sonrası oluşan kızarıklıkların giderilmesinde de kakao yağının büyük etkisi var. Epilasyon işleminden sonra cilt nem kaybettiği için kızarır. Bu yüzden kakao yapı kullanmak cilde kaybettiği nemi geri verdiğinden kızarıklığı geçirir. Hangi epilasyon yöntemini kullanırsanız kullanın, cildinizde kızarıklık oluşabilir. Özellikle hassas bayanların cildi daha da kızarır. Bunu önlemek için gönül rahatlığıyla kakao yağı kullanabilirsiniz. Epilasyondan sonra temiz bir pamuk yardımıyla kızarıklık oluşan bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz. Hem kızarıklığı alacaktır hem de ipeksi bir cilde kavuşmuş olacaksınız.

Kakao Yağının Cilde Faydaları ve Önemi

Kakao yağının cilde faydaları arasında belki de en bilinen özelliği bronzlaşmaya yardımcı olmasıdır. Siz de sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için kakao yağını kullanabilirsiniz. Bunu nasıl mı yapacaksınız? Bir sprey şişesinin içine kayısı ve kakao yağı koyabilirsiniz. Bu karışımı cildinize sıkarak, masaj yaparak yedirebilirsiniz. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş kremleri de aynı zamanda kullanabilirsiniz. Kakao yağını içeren karışımı sadece üç gün kullanmaya dikkat edin. Üç günden sonraki işlemler fazla gelir ve istediğinizden fazla kararabilirsiniz. İyi bir bronzluk elde etmek için hazırladığınız karışımı üç gün uygulamanız yeterli olacaktır.

Kakao yağının gördüğünüz gibi cilde pek çok faydası var. Nemsizlikten veya hamilelikten dolayı oluşan cilt çatlaklarının giderilmesinden tutun da epilasyon sonucu oluşan kızarıklıkların yok edilmesine kadar pek çok alanda kullanılabiliyor. Ayrıca yazın bronzlaşmak istediğinizde bronzlaşmaya yardımcı bir ürün olarak da kullanabileceğiniz kakao yağının cilde pek çok faydası bulunuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git