Kakao Yağının Saça Faydaları - saglikdas.com

Kakao Yağının Saça Faydaları

Kakao Yağının Saça Faydaları
5 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.555 kez okundu.

Kakao Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Kakao yağı saça çok faydalı olan ve güzellik uzmanları tarafından sıkça kullanılan bir yağdır. Saçlarla ilgili yaşanan sıkıntılardan çoğu saçın yeterince nemlendirilmemesinden kaynaklanır. Kakao yağı ise saçı derinlemesine nemlendirdiği için saç bakım ürünlerinin çoğunda tercih edilir. Kakao yağının saça faydaları bununla da sınırlı kalmaz. Kakao yağı saç derisinde oluşan tahrişi ve kaşıntıyı gidermeye yardımcı olur. Hava kirliliği, alerjen maddeler, kimyasallar, kirler gibi yabancı maddelerden saçın temizlenmesini sağlar. Saç derisinin temizliği, saç bakımı için vazgeçilmez bir unsurdur. Saç dökülmelerine de çok iyi gelen kakao yağı, özellikle saç dökülmelerini fazla yaşayan ince telli saçlara sahip bayanlar tarafından tercih edilir. Kakao yağı saç derisini güçlendirerek saçların dökülmesini engeller.

Boyanmış saçlar doğal yağlarını kaybeder. Kakao yağı saça bu kaybettiği yağı vererek saçın beslenmesini, canlanmasını, parlamasını sağlar. Hasar görmüş ve yıpranmış saçları onarır. Saç uçlarının kırılmasını engelleyen kakao yağı aynı zamanda kırılmış saçların onarılması için de kullanılır. Dahası, saçların uzamasını hızlandırır. Saçım istediğim hızda uzamıyor, hemen kırılıyor diyorsanız kakao yağı bu sorununuzu çözecektir.Sert saçlar için de çok faydalı olan kakao yağı, saçların nemlenerek yumuşamasını ve daha kolay şekil almasını sağlar. Kakao yağının saça faydaları saymakla bitmiyor. Peki saç bakımı için kakao yağını nasıl kullanacaksınız?

Kakao Yağının Saça Faydaları ve Kullanım Tarifi

Kakao yağını saçınızı yıkamadan yarım saat önce saçınıza sürün ve yarım saat saçınızda beklemesini sağlayın, sonra saçınızı yıkayın. Başka bir yöntemde bir kutu şeklinde aldığınız kakao yağını benmari usulü eriterek, saçınıza sürmektir. Yirmi dakikadan fazla bekletmeyin yoksa saçınızdan zor çıkar. Bu uygulamaları tercih etmezseniz, içinde kakao yağı bulunan saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Nasıl kullanmayı tercih ederseniz edin, kakao yağının saçınıza ne kadar iyi geldiğini bir süre sonra siz de keşfedeceksiniz. Saçınız nemlenecek, beslenecek, temizlenecek, doğal bir şekilde parlayacak ve ışıldayacak. Bütün saç bakım uzmanları kakao yağı kullanıyorsa, bir bildikleri var demektir. Siz de bunu deneyin ve aradaki farkı görün. Uzmanların tavsiye ettiği kakao yağını saçınızdan esirgemeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git