Kalemle Kaş Boyama - saglikdas.com

Kalemle Kaş Boyama

Kalemle Kaş Boyama
5 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.736 kez okundu.

Kalemle Kaş Boyama Nasıl Olur?

Kaş kalemi kaşlarının şeklinden hoşlanmayan bayanlar için biz çözümdür. Düşük kaşlara veya seyrek kaşlara sahip bayanlar için kalemle kaş boyama işlemi ile kaşlara şekil verilebilir ve dolgunluk sağlanabilir. Aynı zamanda istenilen kaş rengine de kavuşulabilir. Değişik kalemle kaş boyama yöntemleri ile kaşlara istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Kalemle Kaş Boyamada Önemli Ayrıntılar

Kullanılacak kalem ile teninizin rengi ve kaş renginiz uyumlu olmalıdır. Cilt tonunuz açık ise ve sarı tüylerden oluşan bir kaş yapısına sahipseniz kullanmanız gereken kalem rengi açık kahverengi olmalıdır koyu kahverengi kaşlarınızda yüz hatlarınızı katı hale getirir ve doğal olmayan bir görüntüye yol açarsınız. Aynı şekilde yapmacık olmayan ve hoş görünen bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız gri kaş kalemi de kullanabilirsiniz.

Kalemle Kaş Boyama İşlemi

  1. Kaşlarınızı boyamadan önce genellikle kaş kaleminin kapağında bulunan fırça yardımı ile kaşlarınızı tarayınız. Bu sayede kaşlarda açık kalan bölgeleri daha iyi görebilirsiniz.
  2. Kaş kalemi uygulamasını yaparken kalemi dik tutmayınız. Yatay bir şekilde tuttuğunuz kalemi kaşta boşlukların bulunduğu bölgelere sürmelisiniz. Bu şekilde daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.
  3. Kaşlarınızı kalem ile boyarken çerçeve çizmekten kaçınınız. Çerçeve yapılan kaşlar dövmeli gibi durur ve doğal olmadığı ilk bakışta anlaşılır. Kaşlarınızın bulunduğu şekli bozmadan boyama işlemi gerçekleştirmeniz daha iyi sonuçlar ortaya çıkaracaktır.
  4. Kaşlarınızı olduğundan daha dolgun bir şekle sokmak için kaş kaleminden sonra kaş farı da kullanabilirsiniz.
  5. Kaşlar boyandıktan sonra rengin kalıcı olmasını istiyorsanız kaşlarınızı kaş rimeli ile tarama işlemi yapabilirsiniz. Kaş rimeli ile daha dolgun bir görünüme ve uzun süre bozulmayan bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
  6. Kaşınızı hangi renk bir kalemle boyamanız gerektiğine karar veremeyebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken kaş renginizden yalnızca bir ton açık bir kaş kalemi almanızdır. Daha doğal bir görüntü için bu yöntemden memnun kalacaksınız.

Kaşlar insanın yüz şeklinin sert ya da yumuşak görünmesi için ve yüzün simetrisinin göze daha iyi görünmesi için önemlidir. Bu yüzden doğru boyama yöntemleri ile doğal ve hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git