Kalıcı Kaş Makyajı - saglikdas.com

Kalıcı Kaş Makyajı

Kalıcı Kaş Makyajı
5 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.298 kez okundu.

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kaşların düzgün ve güzel görünmesi yüz güzelliği açısından önemi büyük olan bir etkendir. Kaşlar düzgün görünmediğinde yüz makyajı ne kadar iyi yapılmış olursa olsun, yüzdeki bir şeyin yanlış olduğu hemen göze çarpar. Bu yüzden kaşların düzgün olması gerekir. Kaşlar çok çabuk şekli bozulabilen şeylerdir, bu da hanımlara sorun çıkarır. Gün içinde, sabah kalktığınızda, her hangi bir saatte her hangi bir nedenden dolayı kaşlarınızın şekli bozulabilir. Bunların önüne geçmek istiyorsanız, pek çok kişinin yaptığı gibi siz de kalıcı kaş makyajı yaptırabilirsiniz.

Kalıcı kaş makyajı yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlardan birincisi, kaş renginizin saç ve göz renginizle uyumlu olmasıdır. Bu çok önemlidir çünkü eğer kaş renginiz, saç ve göz renginizle uyumlu değilse ortaya ahenksiz ve göze hoş görünmeyen bir tablo çıkacaktır. Bu nedenle kalıcı kaş makyajını yapacak olan uzmandan ilk önce bu konuda yardım alınmalıdır.

Kalıcı Kaş Makyajı Çeşitleri

Uygun renk seçimi yapıldıktan sonra uygulama yapılacak yere bir krem sürülür, bu krem lokal anestezi etkisi yaparak o bölgeyi uyuşturur. Böylece işlem sırasında acı duyulması engellenir. İşlem yarım saat ile bir saat arasında sürer. Bu süre boyunca uzmanın karar verdiği renk kaşa uygulanır. Kaşın istenilen şekli ve rengi alması sağlanır, burada uygulamayı yapan kişinin el becerisi de önemli bir etkendir.

Kalıcı kaş makyajı sonrası bu bölge kabuk bağladığı için, kremlerle üç gün boyunca bakım yapılmalıdır. Bu bölgenin üç gün boyunca suyla temas etmemesi gerekir, banyo yapabilirsiniz fakat kaşlarınıza su değdirmemek şartıyla. O bölge iyileşene kadar güneş ışınlarıyla temas etmemelidir. Kabukların kendi kendine düşmesini beklemelisiniz, kendiniz koparmayın. İyileşme sürecini uzatmaktan başka bir işe yaramayacaktır bu davranış. Eğer sabırlı olup kabuğun kendi kendine düşmesini beklerseniz, üç gün boyunca o bölgeye su değdirmezseniz ve uzmanın söylediklerinden farklı bir şey yapmazsanız, istediğiniz kaşlara kavuşmuş olacaksınız. Bu işlemi yaptırmadan önce hangi güzellik merkezinde hangi uzmana yaptıracağınızı iyi araştırın, fiyatlar farklılık gösterebiliyor. Size uygun bir fiyat veren, kaşınıza istediğiniz rengi ve şekli verebilecek uzmanlarla çalışın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git