Kalıcı Makyaj - saglikdas.com

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj
6 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.096 kez okundu.

Kalıcı Makyaj Modelleri

Her zaman bakımlı halde bulunmak isteyen bayanlar, başta yüz güzelliği olmak üzere kendilerini daha iyi hissedebilmek için Kalıcı makyaj yapılması yöntemine başvurmaktadırlar. Kalıcı makyaj tercihlerinin bir diğer nedeni ise, makyaj işlemlerinin uzun süre alması ve bu işlemler neticesinde vakit kaybı yaşanılmasıdır. Özellik ile zamanını değerlendirmek isteyen bayanlar Kalıcı makyaj yapımına yönelmektedir.

Kalıcı Makyaj Yapım Usulleri

Gözlere Kalıcı Makyaj Yapılması; yüzde kalıcı makyajın en fazla tercih edildiği bölge gözlerdir. Tatil zamanlarında denize girildiği anlarda, duş alındığı anlarda ve su ile temas edilen anlarda, gözlere uygulanan kalıcı makyaj tercih edilmektedir. Kirpiklere uygulanan kalıcı kirpik, göz altına uygulanan kalıcı kalem sürme, gözler için uygulanan kalıcı makyaj çeşitleridir ve su ile temas anında bozulmazlar. Tercihlere göre kalıcı makyaj uygulaması kaşlara da yapılmaktadır. İstenildiği şekilde çizilen kaşlar üzerine kalıcı makyaj uygulaması yapılabilir. Kalıcı makyajın yapıldığı ilk gün yüze su değdirilmemesine dikkat edilir.

Dudaklara Kalıcı Makyaj Yapılması; bayanlar tarafından tercih edilen bir diğer kalıcı makyaj çeşidi de, dudaklara uygulanan kalıcı makyajdır. Dudakları olduğundan daha büyük gösteren, çerçeve şeklinde olan ve dudak çevresine yapılan bir makyaj türüdür. Uygulama ile dudaklar daha büyük gözükür ve doğal olduğu hissini uyandırır. Özellik ile çalışan bayanlar için su ile bile bozulmayan dudaklara kalıcı makyaj uygulaması faydalı bir işlemdir.

Kalıcı Makyaj Özellikleri

Kalıcı makyajların silinmesi oldukça zor bir işlemdir. Cilt üzerinde olumsuz bir etkisi olmaması ile birlikte nadiren alerjik reaksiyonlar görülebilir. Bu neden ile uygulanan kalıcı makyajı mümkün olduğunca kullanmak gerekmektedir. Bazı kalıcı makyaj tipleri 1 yıl süre ile geçerli olur iken, bazılarının ise 10 yıl süre ile kalıcılığını koruduğu gözlenmiştir. Bayanların tercihleri yönünde işlem uygulanmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git