Kalın Telli Saçlar İçin Bakım - saglikdas.com

Kalın Telli Saçlar İçin Bakım

Kalın Telli Saçlar İçin Bakım
6 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.141 kez okundu.

Kalın Telli Saçlar İçin Bakım Yöntemleri

Saçın yapısı, görünüşü ve kolay şekil alması için çok önemli bir unsurdur. Eğer saçınız kalın telli bir yapıya sahip ise avantaj sizde demektir. Çünkü kalın telli saçlar çok çabuk şekil alır ve dolgun durur. Ancak her güzel şeyin kötü yanları olduğu gibi kalın telli saçların bakımı oldukça zor ve meşakkatlidir. Cildinize verdiğiniz önemi daha güzel görünmesi için saçlarınıza da vermenizi istiyoruz. Amaç güzelliğin saçlarla tamamlanmasıdır.

Kalın telli saçlar için bakım önerilerini sizin için uzmanlarından araştırdık. Her kadının saçlarıyla kazandığı hoş görünümü bu bilgilerle size de kazandıracağımıza eminiz. Araştırdığımız kalın telli saçlar için bakım önerileri şunlardır:

Kalın Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

  • Saç derisinin yağı saçı beslemektedir. Kalın telli saçlar fazla hacimlidir. Sanılanın aksine her gün yıkanması tavsiye edilmemektedir. Bunun nedeni fazla hacimli saçların geç yağlanmasıdır. Eğer saçlarınızı çabuk uzamasını istiyorsanız her gün yıkamayınız.
  • Saçlarınızın kırılmaması için duş aldıktan sonra taranması gereklidir. Kalın saçlar için önereceğimiz taraklarda aynı saç teli gibi kalın başlıklı taraklardır.
  • Bilinen bir diğer yanlış yöntem ise saçlarınızın duş yaptıktan sonra ya da ıslakken fön makinesi ile kurutulmasıdır. Kalın telli saçlar aldığı sıcaklıktan etkilenerek hacimli olan saç daha da hacme sahip olarak kabarıklık yaratacaktır. Bunu önlemek için ıslak saçlarınızı havluya sararak kurumasını beklemeniz en güzel yöntemdir.
  • Saç kremleri kalın telli saçlara tavsiye edilmektedir. Uygulamayı ise duştan sonra yapınız.
  • Kalın telli saçların kesinlikle kullanmaması gerek şeyler jöle gibi ürünlerdir. Saçın çabuk kuruması yüzünden bu kimyasalların saç yapısını daha da kuruttuğu, bunun için kalın telli saçlara uygulanmaması gerektiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.
  • Eğer saçlarınızın çok kuruluğundan rahatsız iseniz kesinlikle uzaman kuaförlerde saçlarınızın uçlarını kestirmelisiniz.
  • Saç kestirme sıklıkları ise 2 ayda birdir. Bu yöntem hem saçların çabuk kırılmasını önler hem de saçların çabuk uzamasını sağlar.
  • Şampuan seçiminizde ise kesinlikle saç kuruluğunu önleyen yani, bitkisel yağlı olan şampuanları kullanmalısınız. Bu yöntem saçlarınız ışıl ışıl parlamasını ve daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git