Kan Dolaşımı Ve Cilt Bakımı - saglikdas.com

Kan Dolaşımı Ve Cilt Bakımı

Kan Dolaşımı Ve Cilt Bakımı
6 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.070 kez okundu.

Kan Dolaşımı Ve Cilt Bakımı?

Kan dolaşımı, bir insanın yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için gereklidir. Sağlıklı bir vücutta kan dolaşımı normal bir seviyede olur. Kanlar damarlar yardımıyla bütün vücuda taşınır ve organlara oksijen taşır. Bu sayede organlarınız nefes alır. Hücre için gerekli olan vitamin ve minerallerin taşınmasına yardımcı olur. Kan dolaşımı cildiniz için oldukça gerekli olup, vücudunuzun yenilenmesine katkı sağlamaktadır. Bakımlı ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, öncelikle kan dolaşımınızın sağlıklı olması gerekmektedir.Kan dolaşımı ve cilt bakımı ilişkisi nasıldır?

Kan Dolaşımı ve Cilt Bakımı ve Kan Dolaşım Masajı

Kan dolaşımı ve cilt bakımı, birbiriyle önemli bir ilişki içerisindedir. Rahatlamak ve gevşemek için hepimiz zaman zaman, masaj yaptırırız. Bunun yanında vücudumuzun yenilenmesi ve yorgunluk hissinin ortadan kaldırılması için, ayrıca laktik asidin dağılması amaçlanarak yapılan, kan dolaşımı masajları da vardır. Kaslarda ve ciltte yenilenme olması için, istenilen bölgelerin daha çok çalışması için, bu masaların faydaları çoktur.

Kan dolaşımı masajları yaparak, özellikle eller ve yüz bölgesinde sirkülasyon sağlanabilir. Nabız noktalarının ve sinir uçlarının uyarılması ile sağlanan bu hareketlilik, kılcal damarlarıda hareketlendirerek, cildi yeterince beslemektedir. Düzenli olarak masaj uygulayarak, cilt yenilenmesini sağlayabiliriz. Ve herzaman canlı ve taze bir cilde sahip olabilirsiniz. Günümüzde kullanılan cilt bakım ürünleride, bu şekilde masaj etkisi yapan, kan dolaşımını hızlandırıcı maddelerle hazırlanmaktadır.

Kalp Rahatsızlıkları Ve Cilt Bakımı

Kalp vücudumuzun en önemli iç organıdır. Kalp ritim bozukluğu, yüksek tansiyon ve kalp kapakçığı problemleri, yaşayan insanların büyük çoğunluğu cilt sorunlarıyla da karşı karşıya kalmaktadır. Böylelikle pek çok bireyin, cilt sağlığı da tehlikeye girmektedir. Kalp rahatsızlığı olanlar, her an yaşadıkları stres nedeniyle, bütün metabolizmalarını bozmaktadır. Ayrıca rahatsızlık sebebiyle hücreler yeterince yenilenememekte ve bu da ciltte yıpranma meydana getirmektedir.

Kan Dolaşımı Nasıl Düzene Sokulur

Kan dolaşımını düzene sokmak için, öncelikle rahatsızlığın sebebini bilmek gerekir.Kalp ritmi Kalp ritmi bozuklukları, genetik faktörler,kalp hastalıkları, panik atak ve yoğun stres kan dolaşımını etkileyen sebeplerdendir. Her biri ayrı bir müdahaleyi gerektirir.Kalp sağlınızla alakalı bir sorun yaşıyorsanız, öncelikle beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bunun yanında mutlaka doktorunuzun önerdiği sporlarıda ihmal etmeden yapmalısınız. Spor kan dolaşımı için çok etkilidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git