Karanfil İle Saç Bakımı - saglikdas.com

Karanfil İle Saç Bakımı

Karanfil İle Saç Bakımı
7 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.057 kez okundu.

Karanfil İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Karanfil ile saç bakımı aracılığı ile sizlerde kusursuz saç tipine kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Dolgun ve parlak görünen saçların ilk adımı arasında özel bakım maskelerinden geçmektedir. Yaz sonrasında oluşan dökülme ve kırık problemlerini çözüme kavuşturan maskeler hacimli ve dolgun saç tipine sahip olmanızı sağlamaktadır. Yaz güneşinin etkisinden kaynaklanan yıpranmalar saç dökülme problemini de beraberinde getirmektedir. Satın aldığınız kozmetik ürünlerin içerisinde kimyasal maddeler yer almaktadır. Bu tür kimyasallar saçların zarar görmesine ve zamanla dökülmesine sebep olmaktadır. Bu tür problemleri geride bırakarak doğal ürün kullanımını destekleyen karanfil maskesi aracılığı ile sizlerde kusursuz saç tipine sahip olabilirsiniz.

Karanfil İle Saç Bakımı Tarifi

Karanfil Yardımı İle Saç Bakımı

  • Karanfil / 15 veya 20 adet
  • Su / 1 litre

Karanfil ile saç bakımı için öncelikle 15-20 adet karanfili 1 litre suyun içerisine koyarak bekletin. Bu işlemi ağzı kapalı cam kavanozda gerçekleştirirseniz daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha sonra hazırladığınız karışımı ışık görmeyen odada bir gün boyunca bekletmelisiniz.

24 saat boyunca suda beklettiğiniz karanfilleri kavanozun içerisinden çıkararak suyunu saklamalısınız. Banyo öncesinde yada sonrasında kullanacağınız karanfilli su ile parlak ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınız hacim kazandırarak harikalar yaratacak bu maske aynı zamanda saç diplerinizi güçlendirerek saçlarınızın kalınlaşmasını sağlayacaktır.

Maskenizin içerisinde yer alan vitamin ve mineraller saç tellerinizin onarılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda saçlarınızın yenilenme sürecini de başlatan bu harika karanfilli saç maskesi bakımı destekleyerek harikalar yaratır. Hacimli ve dolgun saçların ilk adımı arasında yer alan maske uygulaması öncesinde yıkma işlemini de dikkat etmelisiniz.

Şampuan kullanımı sonrasında uygulamaya alacağınız saç kremini kesinlikle saç diplerinden uzak tutmalısınız. Çünkü bu adım saçlarınızın dökülmesini engelleyecektir. Saç uçlarınıza uygulayacağınız krem işleminin ardından saçlarınızı bol su aracılığı ile yıkamalısınız. Bu işlem sonrasında kullanacağınız karanfilli suyu saç diplerine ve uçlarına uygulayarak kısa zaman zarfı içinde bakımlı ve sağlıklı saçlar sahip olabilirsiniz. Sizlerde karanfil ile saç bakımı uygulamasını işleme alarak harikalar yaratabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git