Karanfil Yağının Faydaları - saglikdas.com

Karanfil Yağının Faydaları

Karanfil Yağının Faydaları
7 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.525 kez okundu.

Karanfil Yağının Faydaları Nelerdir?

Saymakla bitmeyen karanfil yağının faydaları şimdi yeni formülü ile birçok hastalığa ve cilt problemlerine iyi gelmektedir. Kullanıcısının vazgeçilmezi olan karanfil yağı bitkisel yağların içerisinde öncülüğünü koruyarak en çok kullanılan ürünlerin başında yer almaktadır. Kuru karanfilden elde edilerek hazırlanılan karanfil yağı sahip olduğu ağrı kesici özelliği ile kullanıcıların vazgeçilmezi olmaktadır.

Karanfil Yağının Faydaları ve Özellikleri

 1. Antiseptik özelliği ile kullanıcıdaki mantar hastalığını sadece 1-2 damla karanfil yağı ile çözüme kavuşturabilirsiniz.
 2. Aynı zamanda saç dökülmesi tedavisinde de kullanılan karanfil yağı saç köklerini tedavi ederek yıpranmış saçlarda onarım işlemini gerçekleştirmektedir.
 3. Adet sancısı ve baş ağırsı olan dönemlerde sıklıkla kullanıma başvurulan karanfil yağını bir çay bardağı suyun içine 1-2 damla ilave edin.
 4. Tüketim sonrası ağrınızın hafiflediğini gözlemleyebilirsiniz.
 5. Diş ağrısı problemine de kısa zaman zarfı içinde çözüm bulan karanfil yağını bir parça pamuk aracılığı ile dişinize kompres olarak uygulayabilirsiniz.
 6. Solunum yolundaki iltihaplanmalara da etkili sonuçlar gösteren karanfil yağını dilinizin ucu aracılığı ile ağzınıza değdirerek kan şekerinizin düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.
 7. Tıkalı burun problemine de etkili sonuçlar gösteren karanfil yağını buğu yaparak tıkalı olan bölgeyi kısa zaman zarfı içinde açabilirsiniz.
 8. Ergenlik döneminde sıklıkla karşılaşılan problemler arasında yer alan akne ve sivilce problemini de karanfil yağı ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Pamuk aracılığı ile cildinize yedireceğiniz karanfil yağını haftada 2 kere uygulayın. Gözle görülür farklar elde edeceğiniz mucizevi yağ ile kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.
 9. Kabarcık ve cilt döküntülerine de iyi gelen karanfil yağı sahip olduğu demir, kalsiyum ve omg 3 ile kullanıcının bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 10. Böcek sokmaları ve uçuk gibi şişmeler sonrasında da uygulanan karanfil yağı kısa bir süre içerisinde etkisini göstererek sorunlu bölgenin problemini çözmektedir.
 11. Kas ağrısı olan kullanıcılar için de biçilmiş bir kaftan olacak karanfil yağını cildinize masaj aracılığı ile uygulayarak romatizma ağrılarınızı yok edebilirsiniz.

Sizlerde saymakla bitmeyecek karanfil yağının faydaları aracılığı ile cildinize eşsiz bir dokunuş ile mucizevi yenilikler katabilirsiniz. Karanfil yağı ile hazırlayacağınız özel karışımları mutlaka deneyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git