Karanfille Saç Bakımı - saglikdas.com

Karanfille Saç Bakımı

Karanfille Saç Bakımı
7 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.503 kez okundu.

Karanfille Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Karanfille saç bakımı saçlarınızın yıpranmasına ve dökülmesine karşılık olarak üretilen doğal besleyici bir bakım maskesidir. Karanfil bitkisi magnezyum bakımından oldukça zengin bir bitki olup içerisinde C ve K vitaminleri barındıran bir bitki türüdür. Kalsiyum açısından da zengin bir yapıya sahip olan karanfil maske olarak kullanılıp saçların üzerinde bakım sağlamaktadır.

Karanfille Saç Bakımı Tarifi

  • Su ( yarım litre )
  • Soğan kabuğu ( 1 adet )
  • Karanfil ( yarım tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanması

Yarım litre suyun içerisine soğan kabuklarını ve yarım tatlı kaşığı karanfili katarak karıştırın. Daha sonra bu karışımı bir kavanozun içerisine alın. Kavanozun içerisinde bulunan bu karışımı bir hafta boyunca karanlık bir yerde bekletin. 1 hafta sonunda bu karışımı saçlarınızın üzerine dökün ve 30 dakika boyunca bekleyin. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Yıpranmış saçlarınıza bakım için kullanabileceğiniz bu maskeyi her hafta uyguladığnız takdirde gözle görülür bir sonuç almanız mümkündür.

Karanfil İle Yapılan Saç bakım Maskesi

  • Muskat Hindistan cevizi ( 2 adet )
  • Kuru karanfil ( 1 tutam )
  • Muskat ve Hindistan cevizinin üzerini geçecek miktarda taze zeytintağı

Hazırlanışı ve uygulanması:

Muskatları öncelikli olarak öğütülmek üzere eziniz. Bunun üzerine kuru haldeki karanfilleri ekleyiniz. Daha sonra zeytinyağı konularak rondodan geçiriniz. Elde edilen bu karışımı 3 gün boyunca bir kavanoz içerisinde bekletiniz. Daha sonra bu karışımı saçın tamamına uygulayın. Bu karışımı saçlarınızın tamamına uyguladıktan sonra 3 saat bekleyin. Elde edilen bu karışımı düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde daha yumuşak ve uzun saçlara  sahip olmak mümkündür. Bakımlı ve güzel görünen saçlara sahip olmak için karanfil kürünü uygulamanız da mümkündür. Saçlarınızın bakımını sağlarken doğal yöntemlerin kullanılması her zaman daha faydalıdır. Bu sayede saçlarınız kimyasal maddelerden uzak kalmaktadır. Kimyasal maddeler saçların kuruyarak dökülmesine neden olmaktadır. Doğal bakım kürleri ve maskeleri karanfil gibi şifalı bitkilerin de yardımıyla saçlarınızın sağlıklı ve gür bir hal almasına yardımcı olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git