Karbon Peeling - saglikdas.com

Karbon Peeling

Karbon Peeling
7 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.361 kez okundu.

Karbon Peeling Önemi

Cildi bakımsız, yaşlı gösteren leke ve sivilce izlerinden kurtulmak için karbon peeling eşsiz bir çözümdür. Karbon peeling, uygulanacak alana hazırlanan karbon solüsyonunun ince bir tabaka şeklinde sürülüp Q switched lazer yöntemiyle karbon temizlenene kadar atış yapılması işlemidir. Bu atışlar sırasında karbon solüsyonu lekelerin gözle görülür biçimde azalmasını sağlar. Anlık ısı artışı sayesinde doku asla zarar görmez. Yeterli ısı ve karbon solüsyonu sayesinde mükemmel sonuçlar elde edersiniz.

Q switched lazer yöntemi diğer estetik cihazlardan biraz daha farklı bir yöntemdir. Nano saniye gibi çok hızlı sürelerde kullanılır. Günümüzde dövme silme cihazları da bu yöntemle yapılır. İşlem sırasında cilde anlık ısı verilir. Verilen ısı çok az olsa da cildin sıkılaşmasını sağlar. Isı verildiğinde cilt yanmaz fakat cilt kendini yanmış hisseder ve hücreler harekete geçer ve cilt kendini yenilemeye başlar. Böylece kolajen üretimi artar ve hücreler çoğalır. Doku bozukluğu giderilir, ciltteki kırışıklıklar düzelir, pürüzsüz ve kadifemsi bir görüntü ortaya çıkar. Ciltte bulunan sivilceler de iyileşmeye başlar.

Karbon Peeling Faydaları

Diğer peeling yöntemlerinden cildin kendini soymaması yönüyle ayrılır. Fakat ilk uygulamada bile sanki cilt soyulmuş gibi ışıltılı ve parlak bir görünüme sahip olur. Güvenilir ve hızlı bir tedavi yöntemi olarak günümüzde popüler bir peeling yöntemi olmuştur. Bu işlem ortalama yarım saat sürer. Diğer cilt tedavileri ile birlikte kullanılıp kullanılamayacağı ise akılda soru işareti bırakır. Sivilce tedavisinde kullanılan ilaçlar ışığa karşı duyarlıdır. Bu yüzden aynı anda her iki tedaviye devam edilmemesi önerilir.

Bu işlem 7 ile 10 gün arasında 5 – 10 seans yapılabilir.

İşlem Sonrası

  • Ciltte ciddi bir yan etkiye sebep olmaz. Diğer lazer yöntemlerine göre güneşli havalarda da kullanılabilir. Fakat ciltte açık yara olan zamanlarda kullanılmaması tavsiye edilir.
  • Uygulamanın sonunda ciltte hafif bir pembelik görülebilir.
  • İşlem sonrası ciltte tahriş yaratabilecek bir işlem yapılmamalıdır.
  • İşlem sonrasında özel bir önlem almanıza gerek yoktur.

İşlemin Faydaları

  • İlk uygulamada cilt lekelerinde azalma olur.
  • Cildin gözenekleri küçülür.
  • Cilt gerginliği artar.
  • Ciltteki kırışıklıklar azalır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git