Karbonatın Zayıflamaya Faydaları - saglikdas.com

Karbonatın Zayıflamaya Faydaları

Karbonatın Zayıflamaya Faydaları
8 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.520 kez okundu.

Karbonatın Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?

Zayıflamaya yarayan doğal ürünlerden bir tanesi de karbonattır. Bir miktar suyun içine karıştırılarak günün belirli aralıklarında tüketilen karbonat, metabolizmayı hızlandırarak vücudun daha çok enerji, dolayısıyla da daha çok yağ yakmasını tetikleyecektir. Peki karbonat nasıl kullanılmalıdır. Yapılacak karışım şu şekilde tarif edilebilir. Yaklaşık 1,5 litrelik suya 2 çay kaşığı kadar karbonat eklenir ve karışım iyice karıştırılarak karbonatın su içerisinde çözülmesi sağlanır. Elde edilen karışım günün belirli saatlerinde bir kere de bir bardak olacak şekilde içilir. Gün içerisinde tavsiye edilen vakitler ise yemeklerden yarım saat önce ve bir saat sonra olmak üzere iki serilik içimlerdir. Karbonatın zayıflamaya faydaları karışımın bu şekilde içilmesiyle daha da artacaktır.

Karbonatın Zayıflamaya Faydaları ve Etkisi

Karbonatın zayıflamaya faydaları, insan vücudunda şu tepkimelerle ortaya çıkar. Öncelikle karbonat metabolizmayı hızlandırır. Ancak metabolizmanın hızlanması ile birlikte tansiyon seviyesi de yükseleceğinden, bu konuda sıkıntılar yaşayan bireylerin karbonatlı su karışımını kullanmaması gerekir. Eğer istenmeyen bir durumla karşılaşılırsa mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gidilmeli ve karbonat tüketimi derhal terk edilmelidir. Metabolizmayı hızlandırmanın da yanında, karbonatın, vücutta birikmiş suyun atılmasına da faydası vardır. Fazla tuz ve şeker tüketiminden dolayı vücutta oluşan ödemler hem kişiyi rahatsız eder hem de zayıflamayı yavaşlatır. Çünkü zayıflamak için vücuttaki su deviniminin düzenli olması, sekteye uğramaması gerekir. Karbonatın bir diğer faydası ise vücuttaki asit dengesini sağlamasıdır.

Fazla karbonhidrat tüketen bireylerde buna bağlı olarak vücutta asit birikir.Bu asit metabolizmayı yavaşlatır ve yağ yakmaya adeta ket vurur. Günlük düzenli tüketilen karbonatlı su karışımı bu asidin vücuttan uzaklaşmasına yardımcı olacaktır. Dolayısıyla da vücudun metabolik hızı artacak ve yağ yakımı hızlanacaktır.Sayısız faydaları olan, doğal bir ürün olarak her markette bulunabilecek karbonatla hazırlanan basit bir karışım bile zayıflamada etkili olabilmektedir. Ancak zayıflamadaki olmazsa olmaz unsurlardan biri de iradedir. Kişinin iradesi zayıfsa kullanılan bu doğal ürünlerin pek bir faydası olmayacaktır. Ayrıca karbonat karışımıyla birlikte yapılacak günlük yarım saatlik antrenman da vücudun yağ yakmasına büyük katkılar sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git