Karbonatlı Su - saglikdas.com

Karbonatlı Su

Karbonatlı Su
8 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.525 kez okundu.

Karbonatlı Su?

Karbonatlı su, gün içerisinde fazla kullanıldığında zararlı olsa da zayıflamak için çok faydalı olup sağlıklı bir içecektir. Gün boyunca tüketilen belirli miktardaki suyun yanında alınan karbonatlı su 1 litre olarak tüketildiğinde zayıflamanıza neden olacaktır.

Karbonatlı Su ve Vücuda Faydaları:

  • Vücuttaki toksinler karbonatlı su sayesinde kolayca atılabilmektedir.
  • Karbonatlı su eğer bir diyet yapıyorsanız daha çabuk fayda görmenizi sağlayacaktır.
  • Tüm gün boyunca alınan besinlerin içerisinde bulunan tuz vücutta ödem oluşmasına neden olabilmektedir. Bu da kilo almanıza sebep olmaktadır. Karbonatlı su bu durumun önüne geçmektedir.
  • Karbonatlı su vücutta bulunan ödemlerin idrar yoluyla atılmasını sağlayarak kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

Karbonatlı Su Hazırlama:

  • Karbonat ( 1 çay kaşığı )
  • Su ( 1 litre )

Hazırlanması ve uygulanması:

1 çay kaşığı olarak alınan karbonat ile elimizde bulunan 1 litre suyu bir şişeye ekleyip karıştırın. Bu karışımı 1 – 2 dakika boyunca karıştırmanız yeterli olacaktır. Karbonatın su içerisinde çözünmesi yeterli olacaktır. Sabahları kalktığınız zaman karbonatlı sudan 2 su bardağı için. Bu hazırlamış olduğunuz 1 litreyi öğlene kadar tüketin. Tükettiğiniz bu 1 litreden sonra gün içerisinde normal olarak su için ve içerisine karbonat eklemeyin. Alınan damacanalarda veya 5 litre olarak satılan sularda asit dereceleri oldukça fazladır. Fakat bu suların içerisine karbonat eklediğiniz zaman suların içerisindeki asit seviyeleri düşmektedir. Suyun temizlenme seviyesi de artarak oldukça sağlıklı bir hale gelir.

Karbonatlı suyun birçok faydası bulunmaktadır. Bu suyla aynı zamanda dişlerinizi de fırçalayabilirsiniz. Ayrıca ağız kokusu için de oldukça faydalı olan bu su ağız sağlığının tedavisinde de kullanılmaktadır. Karbonatlı su ayak bakımı için de kullanılmaktadır. Ayak kokusunu giderdiği gibi topukların da yumuşamasına yardımcı olmaktadır. Karbonatlı su ile cilt üzerinde masaj şeklinde bir uygulama da yapabilirsiniz. Bu sayede cilt üzerinde bir peeling etkisi yaratabilirsiniz. Cilt üzerinde yumuşatıcı etkiye sahip olan karbonat hücrelerin de çalışmasını sağlamaktadır. Karbonatlı suyu banyo esnasında durulama suyu olarak da kullanmak mümkündür. Bu sayede kepek sorunu ortadan kalkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git