Karbonatlı Suyun Faydaları - saglikdas.com

Karbonatlı Suyun Faydaları

Karbonatlı Suyun Faydaları
4 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.497 kez okundu.

Karbonatlı Suyun Faydaları Nelerdir?

Karbonatın tıbbi olarak birçok yararı vardır ve cilt üzerinde olumlu etkilere de neden olmaktadır. Karbonatlı suyun faydaları çoktur fakat bazı yan etkilere de yol açmaktadır.  Karbonatlı suyun faydalarını öğrendiğinizde zararlarını da bilmeniz gerekir. Doğru şekilde kullanılan karbonatlı su ile cildiniz büyük oranda yenilenecektir.

Karbonatlı Suyun Yararları

  • Dişlerinizi Karbonatlı su ile fırçalayabilirsiniz. Bu sayede dişlerinizin daha beyaz kalmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında karbonat, ağız bakımında da sıklıkla kullanılır. Ağız kokusunu büyük oranda giderme gibi bir özelliğe sahiptir.
  • Karbonatlı su ile cildinize dairesel ve hafif hareketler ile masaj yapabilirsiniz. Bu sayede cildinize etkili bir peeling yapmış olursunuz. Cildi yumuşatan karbonatlı su aynı zamanda hücreleri harekete geçirme özelliğine sahiptir.
  • Ayak bakımınızı karbonatlı su ile yapabilirsiniz. Topuklarınızın yumuşamasını sağlayan karbonatlı suya ayrıca sirke ekleyerek ayak bakımı için daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.
  • Karbonatlı suyu saçınız için kullanabilirsiniz. Banyo yaparken durulama suyu olarak kullanabileceğiniz karbonatlı su saçlarınızdaki kepek oluşumunun önüne geçer. Çünkü karbonatlı suyun dezenfekte edici bir özelliği de bulunmaktadır.
  • Karbonat, su ile karıştırıldığında yağlı bölgeleri yağdan arındırmaya yarar. Yağlı ve kirli olan yüzeyleri karbonatlı su ile temizleyebilirsiniz.

Karbonatlı Suyun Zararları

  • Karbonatlı su, hastalarda kalp çarpıntısına ve yüksek tansiyona neden olur. Kilo verme ve kilo korumada kullanıldığı iddia edilmektedir fakat bu kalbinizi yorabilir.
  • Karbonatlı su, ülser için kullanılır. Bir miktar kullanılmasında bir problem yoktur fakat fazla kullanımda ülserin kanamasına neden olur ve hayatınızı bu nedenle tehlikeye girebilir.
  • Karbonatlı suyu kuru ciltler kullanmamalıdır. Çünkü cildi tahriş eder ve çizer.

Karbonatlı Suyun Hazırlanması

  • Karbonatlı su için 1 çay kaşığı karbonat ve 1 litre su yeterlidir (Bu ölçüler ağız yoluyla tüketilecek karbonatlı su içindir.).
  • 1 litre suyu bir şişeye boşaltarak içine 1 çay kaşığı karbonat ekleyiniz ve kapağını kapatarak 2 dakika boyunca hızlı bir tempoda çalkalayınız. Bu karbonatlı su karışımını sabah ilk uyandığınız andan itibaren öğle saatlerine kadar tüketmeniz gerekir ve gün içinde bir daha karbonatlı su tüketmemelisiniz.

Önemli Uyarı: Karbonatlı suyun yan etkileri hayati önem taşımaktadır. Sürekli ilaç içen biriyseniz karbonatlı su tüketiminde ani duyma kaybına ve hipertansiyona yol açabilirsiniz. Yan etkileri bu kadar fazla olan bir ürünü ağız yoluyla kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git