Kare Yüze Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Kare Yüze Makyaj Nasıl Yapılır

Kare Yüze Makyaj Nasıl Yapılır
8 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.288 kez okundu.

Kare Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Kare yüze sahip bayanlarda çene ön plana çıkar. Çenenin bu derece öne çıkması diğer bölgelerin aydınlatılmasını zorunlu kılar. Kare yüze makyaj nasıl yapılır tekniklerini bilirseniz yüzünüzün şeklini kare olmaktan çıkartıp daha oval bir yüze sahip olabilirsiniz. Kare yüze makyaj yapılırken çene arka planda kalmalıdır. Bu makyaj türünde önemli olan alın ortasının ve elmacık kemiklerinin yeterince aydınlatılmasıdır. Elmacık kemiklerinin üst kısmına ve alnın orta kesimine aydınlatıcı sürülmelidir. Dudakların dolgun gözükmesi için çene bölümünün arka kısma atılması şarttır. Bundan dolayı dolgunlaştırıcı ve daha göze batan rujlar kullanılmalıdır. Elmacık kemikleri dikkat çekici bir şekilde olmalıdır. Bunun için elmacık kemiklerinin alt çukur tarafına gölgelendirme işlemi yapmalısınız. Alt tarafa yapılacak olan bir gölgelendirme elmacık kemiklerini iyice belirginleştirecek. Gölgelendirme işlemini yaptıktan sonra üst bölgeye de allık sürülmesi gerekmektedir.

Kare Yüze Makyaj Nasıl Yapılır ve Yöntemleri Nelerdir?

Gölgelendirme için kullandığınız koyu renk allığın rengini keskin bir hat ile değil de yumuşak bir şekilde ayırın. Bu durumda makyajınız daha düzgün duracak ve kare yüz yapınıza daha uygun bir makyaja sahip olacaksınız. Alın ve çenenin köşe kısımlarına gölge yaparak bu bölgeler mümkün olduğunca yumuşatılmalıdır. Böyle yapılmasında ki amaç kare yüzün hatlarını yumuşatmaktır. Bu yüzden hat içinden gölgelendirme yaparak, yüze daha yumuşak hava verilir.

Makyaj tekniklerini uygularken yüz yapınızı bilmeniz çok önemlidir. Kare yüzün tek farklı yanı sadece alın bölgesine yumuşaklık kazandırmak değildir. Köşelerden çeneye de yumuşaklık kazandırmaktır. Yüzünüzde meydana gelen değişikliği uyguladığınız makyaj teknikleri ile daha çok hoşunuza gidecektir. Sizin için yukarıda sıraladığımız maddeler sayesinde kare yüze makyaj nasıl yapılır diye düşünmekten kurtulacaksınız. Uygulayacağınız bu maddeler sayesinde sizde yüzünüzde makyaj tekniklerini uygulayarak yüzünüze oval bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git