Karın Estetiği - saglikdas.com

Karın Estetiği

Karın Estetiği
8 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.166 kez okundu.

Karın Estetiği Tedavisi

Karın bölgesindeki sarkmalar, çatlaklar ve çeşitli deformasyonlar yaşlanma, hızlı kilo alıp verme gibi faktörler sebebiyle karın ve çevresi alanlarda oluşur. Bu tip vücut deformasyonları eğer hasta, spor, diyet gibi çeşitli yöntemleri deneyip işe yaramamışsa karın estetiği yöntemine başvurabilir. Bu operasyon tüm karın bölgesinde uygulanabilen bir işlemdir. Öncelikle karın bölgesindeki şikâyet tam olarak nedir, doktorlar tarafından gözlenir ve hastayla beraber karar verilir. Karın estetik hem gerdirme işlemi hem yağ aldırma işlemleri aynı anda veya ayrı ayrı yapılabilir.

Karın Estetiği ve Zararları

Eğer deformasyon küçük boyutluysa, yani küçük çaplı bir operasyon olacaksa lokal anestezi uygulanır. Bunun dışında karın germe operasyonlarında genel anestezi kullanılması gerekir. Gerekiyorsa yağ alma işleminden sonra istenmeyen fazla deriler kesilerle alınır. Bu işlemler ortalama 2 saati bulabilir. Hastaya dikiş atıldıktan sonra ameliyat tamamlanır. Karın estetiği operasyonu sonrası mutlaka doktorun tavsiyelerine uyulması gerekir. Çok ciddi bir işlem olmadığı için operasyon sonrası hastanede 2-3 gün kalınır. Operasyon sonrası ağrı durumlarında doktorun önerdiği ağrı kesicilerin kullanılması gerekir.

Bunun dışında ameliyat sonrası yine doktorun önereceği bir karın korsesi kullanılır. İyileşme sürecinden mümkün olduğunda ağır işlerden uzak durmalı, spor gibi yoracak faaliyetler yapmamalıdır. İyileşme süreci ameliyatın boyutuna göre değişmekle beraber genellikle 2 hafta içinde rutin işlerinize devam edebilirsiniz. Ameliyat sonrası karında oluşan izler ve şişlikler 6 ay gibi bir süreyi bulabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git