Karın Germe Ameliyatı - saglikdas.com

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı
8 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.119 kez okundu.

Karın Germe Ameliyatı?

Diğer bir adı abdominoplasti olan karın germe ameliyatı ile ilgili uzman doktorlardan aldığımız bilgileri sizinle paylaşacağız. Genellikle gebelik dönemlerinden sonra veya çok hızlı kilo alıp vermen bayanlarda görülen karın bölgesinde sarkma ve yağlanmayı toparlayıcı ve kasları sıkılaştırıcı bir operasyondur. Karın germe ameliyatının hangi durumlarda yapıldığı, nasıl yapıldığı hakkında uzmanların bilgilendirmelerini okumanızı ve ona göre karar verip yaptırmanızı öneririz. Bu konuyu size maddeler halinde sunacağız.

Karın Germe Ameliyatı ve 6 Önemli Madde

  • Bu ameliyatla derideki fazla deri alınır ve yağ dokusu çıkarılır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi doğum gibi olaylardan sonra gevşeyen kasların toparlanmasında en çok bu ameliyat yapılır.
  • Bir insanın 19 yaşındaki deri sıkılığı ile 40 yaşındaki deri sıkılığı bir değildir. Sıkı olmayan deri kendini salar ve çok kötü görüntüye neden olur. Görüntünün yanı sıra tahrişlere de neden olmaktadır. Bu görüntüyü toparlamak ve kızarıklıkları önlemek için bu karın germe operasyonunu yaptırmanız önerilmiştir.
  • Çok kilolu insanların kilo verdikten sonra genişlemiş ve buruşmuş derilerini bu yöntemle sıkılaştırırlar. Bu ameliyatın kilo vermek olmadığını sarmış deriyi toparlamak olduğunu unutmayınız. Bu ameliyatta yağlar alınmaz sadece gerekli görülen yağ alınıp deri sıkılaştırılır.
  • Bunun hafif olan bir diğer ameliyat türü de miniabdominoplasti işlemidir. Bu işlemde karın kasları çok sarkmamış ve yoğun bir görünüm yoksa uygulanır.
  • Bu ameliyatın en önemli kuralı kişinin ameliyat olacaksa ideal kiloda olması gerektiğidir. Çünkü ideal kilodan sonra karında deforme olayı pek fazla görülmez. Yani ameliyatı düşünen kişilerin acilen zayıflaması ve ameliyata girmeden en az 3 hafta önce sigarayı bırakmış olması gerekmektedir.
  • Bu yöntem genel anestezi ile yapılır. Süresi genelde 3 saattir. Herhangi bir terslik olmaz ise hasta operasyondan sonraki gün taburcu edilir. Hasta 2 hafta sürece dikişli dolaşır ve 2 hafta sonunda dikişleri alınır. Ancak ameliyat sonra 3 ay çok önemlidir. Çok dikkat edilmesi gerekir. Zorlayıcı hareketler ve sağlıksız pozisyonlarda durulmaması gerekmektedir. Estetik dikiş olduğu için ameliyattan 1 yıl sonra yara izleri geçmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git