Karın Kası Yapmak İçin Beslenme - saglikdas.com

Karın Kası Yapmak İçin Beslenme

Karın Kası Yapmak İçin Beslenme
8 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.400 kez okundu.

Karın Kası Yapmak İçin Beslenme Önemi

Karın kası yapmak için beslenme önemlidir. Kas yapılırken süreklilik sağlanmaz. Sürekli egzersiz yapımı sayesinde düzenlenen vücut yapınız. Egzersizlere kısa bir ara verdikten sonra kendini bırakır. Bu yüzden karın kası yapmaya karar verdikten sonra beslenme düzeninize önem vererek işe başlamalısınız. Beslenme nedeni ile kaslarınızın yapısı kısa sürede değişecek ve istediğiniz görüntüye kavuşmak için size yardım edecektir. Aynı zamanda kaslarınızın şeklinin de uzun süre korunmasını sağlayacaktır.

Karın Kası Yapmak İçin Beslenme Detayları Şu Şekildedir.

1.) Kahvaltıdan önce mutlaka su içilmelidir. Suyun içine limon birkaç damla limon sıkarsanız yağ yakım işlemini daha hızlı şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Aynı zamanda ılık suyun içine bal ekleyip limon sıkarsanız çok daha etkili sonuçlar elde edersiniz.

2-)Her sabah düzenli olarak içilen su metabolizma hızınızı yükseltir. Bu yükselme oranı %24’tür. Kas hücrelerinizin daha hızlı gelişmesi de sabahları içilen suya bağlıdır.

3-)Kahvaltınızı da ihmal etmemelisiniz. Mutlaka sabah kahvaltınızı güçlü bir menü ile yapmalısınız. Kahvaltı yapanların kas yapısı yapmayanlardan daha kuvvetlidir. Kahvaltı karın kaslarınızı diğer öğünlerden 3 kat daha hızlı çalıştırır. Bu sayede mide kaslarınız daha kısa sürede çıkar.

4-)Gün içinde en az 2 litre su tüketmelisiniz. En fazla ise 3 litre su tüketebilirsiniz. Su tüketimi kasların şekillenmesi için çok önemlidir.

5-)Mide kaslarınız yağ tabakası arkasında kaybolur. Bu tabakayı ortaya çıkarmak için mekik yeterli değildir. Göbekte kalın bir yağ tabakası bulunur ve bunu eritmek için daha etkili bir spora ihtiyacınız vardır. Bu yüzden kardiyo yapmalısınız. Sürekli yapılan hızlı ve yavaş teknikleri olan kardiyo egzersizleri metabolizmanızı birden yükseltecektir ve yağ yakımınız hızlanacaktır. Karın karlarını ortaya çıkarmak için kardiyo ile kalın yağ tabakasını parçalayabilirsiniz.

6-)Karın kası yapmak için geçerli olan son yöntem ise ağırlık kaldırmaktır. Haftada 6 gün boyunca düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Haftanın 1 gününü de dinlenmeye ayırmanız gerekmektedir.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra hayal ettiğiniz karın kaslarına sahip olacaksınız ve daha fit bir görünüm elde edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git