Karma Cilt Bakım Temizliği - saglikdas.com

Karma Cilt Bakım Temizliği

Karma Cilt Bakım Temizliği
9 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.073 kez okundu.

Karma Cilt Bakım Temizliği?

Karma cilt yüzün bir kısmının yağlı bir kısmının da kuru olduğu bir cilt tipidir. Temizlemesi ve bakımı oldukça zor olan karma cilt temizliği işlemi doğru yöntemler uygulandığında başarılı bir sonuç elde etmeniz mümkündür. Aşağıdaki yer alan yazıda karma cilt tiplerine uygun olarak hazırlanabilecek ve evde kolay bir şekilde uygulanması mümkün olan karma cilt bakım temizliği yöntemleri yer almaktadır.

Karma Cilt Bakım Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Karma cilt tipine sahip olan kişiler cildi kurutan, aşırı nemlendiren ve cildin soyulmasına neden olan ürünlerden uzak durmalıdır.
  • Cildin bazı bölgelerin yağlı bile olsa bütün cilt kuruymuş gibi işlem yapılmalıdır.
  • Yağlı bölgelerde yer alan siyah noktalar temizleme bantları yardımı ile alınarak bu bölgeler için bu tip yöntemler kullanılabilmelidir.
  • Yağlı bölgeler üzerinde yer alan kurutucu ürünler hassas bölgeler üzerinde bulunduğunda egzamaya yol açabilecek kadar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.
  • Cilt genelinde bakım yapılması esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğal ürünlerin kullanılmasıdır. Sabun içerikli olan kozmetik ürünlerinden sebamed sabun karma ciltler için temizleyici ve besleyici bir ürün olabilmektedir. Bunun ardından tonik olarak gül suyu kullanmak da karma ciltler için temizleyici ve dengeleyici bir ürün olmaktadır.

Karma cilt temizliği için uygulanabilecek olan bitkisel tarif

  • Tuzsuz badem ( 1 avuç )
  • Şeker ( 2 çay kaşığı )
  • Gül suyu ( 4 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanması:

İlk olarak bademleri sıcak su dolu bir kap içerisine koyun ve burada bir süre bekletin. Daha sonra bademleri kabın içerisinden çıkardıktan sonra kabuklarını soyarak şeker ve gül suyu ile karıştırın. Bütün bu karışımı hazırladıktan sonra bademleri iyice ezin ve dövün. Bu işlemden sonra iki saat boyunca bekleyin. Daha sonra bu karışımı bir tülbent yardımı ile süzün. Ardından kalan kısmı temizleme sütü olarak kullanın. Elde etmiş olduğunuz bu temizleme sütü cildinizi ölü hücrelerden arındırarak temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git