Karma Cilt Maskeleri - saglikdas.com

Karma Cilt Maskeleri

Karma Cilt Maskeleri
9 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.187 kez okundu.

Karma Cilt Maskeleri?

Karma cilt tipine sahip olan bayanlar bakım aşamalarında gereğinden fazla zaman harcamaktadır. Özellik ile yağlı yanak bölgeleri kuru durumdadır. Değişik cilt farklılıklarını bünyesinde bulunduran bir cilt tipinin bakım işlemleri oldukça zordur. Karma cilt için uygulanmakta olan bakım maskeleri, cildi yağlandırmadan ve nem dengesini kurutmadan kullanılabilir özellikte ve dengeleyici olmalıdır. Karma cilt maskeleri uygulamaları aşağıda belirtilmiştir.

Karma Cilt Maske Çeşitleri

  • Karma Cilt Maskesi Uygulaması

Bir çay kaşığı bal, bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı mısır unu bir kaba konularak karıştırılır. Bal, yoğurt ve mısır unundan oluşan bu karışım karma ciltlere iyi gelecek niteliktedir. Bir kap içerisinde karıştırılan malzemeler cilde sürülür ve 20 dakika bekletilerek yıkanır. Ciltte bulunan yağlı ve kuru bölgelerin eşitlenmesini karışımın içerisinde bulunan mısır unu sağlamaktadır. Bu karışım haftada bir kez uygulanabilir.

Karma Ciltler İçin Gül Suyu Maskesi Uygulaması

  • Bir tatlı kaşığı gül suyu ve bir tatlı kaşığı bal bir kaba konularak karıştırılır ve cilde sürülür. 15 dakika bekletilir ve 15 dakika sonunda yıkanır. Gül suyu ile bal yağ dengesini ayarlayıcı özelliğe sahiptir. Cildin özellik ile sağlıklı bir şekilde parlaması için bu maske çeşidi 10 günde bir defa düzenli olarak uygulanabilir.

Karma Ciltler İçin Elma Maskesi Uygulaması

  • Rendelenmiş elma suyu bir kap içerisine alınarak cilde sürülür. Bu uygulama karma ciltler için oldukça faydalı bir işlemdir.

Karma Ciltler İçin Kil ve Zeytinyağlı Maske Uygulaması

  • İki kaşık kil ile iki kaşık zeytinyağı bir kaba konularak karıştırılır ve cilde sürülür. Maskenin ciltte kurumasından sonra hiç beklenmeden hemen yıkanır. Zeytinyağı kil ile birleşince kuru yerleri onarmaktadır. Karışımda bulunan kil ise, yağlı bölgelerin düzene girmesini sağlamaktadır.

Karma cilt maskeleri arasında kremler, yaş maya maskesi gibi uygulamalarda bulunmak ile birlikte bu maskelerinde amacı ciltteki yağ ve kuruluk dengesini sağlamaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git