Karma Cilt Maskesi - saglikdas.com

Karma Cilt Maskesi

Karma Cilt Maskesi
28 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.216 kez okundu.

Karma Cilt Maskesi

Güzelliğin sırları herkes tarafından cevabı aranan bir sorudur. Özellikle kadınlar tarafından. Güzellik onlar için en önemli kavramlardandır. Güzellik kavramı kadın olmak ile her zaman bağlantılı olmuş ve kadınlara yönelik olmuştur. Kadınlar da hem bu bağlantı hem de doğuştan gelen güzel olma istekleri ile birlikte güzelliklerini korumak ve daha iyi olmak için çalışmışlardır. Kadınlar güzel görünmek ister. Bir kadının güzel olması çevresinden ilgi görmesini sağlar. Bu kadınların psikolojisini yükseltirken hem de kendisi için bağdaştırılan güzellik kavramının gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşatır.

Kadınlar için vücutlarının en önemli parçalarından biri de ciltleridir. Kadınlar iyi bir cilde sahip olmakla birlikte güzel bir görünüm elde eder. Zaman içinde beslenemeyen cilt ölür. Cildin ölmesi bir kadının güzelliğinden kaybetmesi demektir.  Her regl dönemi yenilenen ciltte 28 yaşından sonra bu yenilenme aynı şekilde devam etmez.  Bu yaşlardan sonra cilt bakımı yapmak daha iyi ve daha sağlıklı görünmeyi sağlayacaktır. 25 yaşından sonra kadınların cilt bakımı yapmaları tavsiye edilmektedir. Cilt bakımı yapılması kadar bazı şeylere de dikkat edilmesi gereklidir. Uyku vücut yenilenmesi için çok önemlidir ve kadınların ciltleri için uyku düzenine dikkat etmeleri gerekir. Sigara ve alkol tüketimi de kesinlikle çok zararlıdır. Bunların tüketimi de bırakılmalıdır. Aşırı stres, yorgunluk  ve hormonların değişmesi de cilde zararlı unsurlardır. Kadınların sadece cilt için değil, tüm vücutları için uzak durmaları gereken önemli unsurlardan biri de aşırı yağlı yiyeceklerdir. Ayrıca kadınlar daha iyi bir cilt için bolca su tüketmelidirler.

Kadınlar ciltlerine bakım yapmak için karma cilt maskesini kullanabilirler. Karma cilt temizliği yağlı ve kuru ciltlerin bir arada bulunduğunda tercih edilmesi gerekir. Bunu uygulamak kadınlar için bir lüks değil zorunluluktur. Bunu 24 saatte bir uygulamak gerekir. Makyajın etkisi ile burun ve alın çevresinde aşırı yağlanma olur. Bu bölgelerde kullanılan pudraların yağ emme özelliği bulunmalıdır.

Karma cilt maskesi tarifi şöyledir.

Malzemeler:

  • Mısır unu
  • Yoğurt- 1 çay bardağı
  • 1 kaşık bal

Hazırlanışı: Bir kaseye bal ve yoğurdu koyunuz. Mısır ununu da ekleyiniz ve iyice yoğurunuz. Hazırladığınız karışımı 20 dakika bekletin ve daha sonra cildinize uygulayın. 10 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayarak tamamlayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git