Karma Cilt Tipleri İçin Maske - saglikdas.com

Karma Cilt Tipleri İçin Maske

Karma Cilt Tipleri İçin Maske
9 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.038 kez okundu.

Karma Cilt Tipleri İçin Maske Nasıl Yapılır?

Karma cilt tipleri için maske yapımı aracılığı ile hayalinizdeki cilt tipine kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Kusursuzluğu hedef alan bu maske yapımı tüm kimyasal madde kullanımını da geride bırakmaktadır. Satın alarak kullandığınız kozmetik ürünler genellikle sahip olduğu kimyasal madde kullanımı ile cilt üzerinde kırışıklıkların oluşmasına sebep olmaktadır.  Kimyasal madde kullanımı ile olumsuz sonuçları da beraberinde getiren kozmetik ürünler yerine organik ürün kullanımını destekleyen karma cilt tipi için maske yapımı aracılığı ile sizlerde kusursuzluğu yakalayabilirsiniz.

Karma Cilt Tipleri İçin Maske Tarifleri

Karma Cilt Tipi İçin Doğal Maske Yapım Tarifi

  • Yulaf ezmesi (4 yemek kaşığı)
  • Zeytinyağı (1 yemek kaşığı)

Mükemmel karma cilt tipi için maske yapımında 4 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Bu işlem sonrasında maske ince bir tabaka halinde cilde uygulanarak 15 dakika bekletilir ve ılık su aracılığı ile yıkanır.

Karma Cilt Tipi İçin Muz Maskesi Yapım Tarifi

  • Muz (1 adet)
  • 1 yemek kaşığı çırpılmış kremşanti

Mükemmel karma cilt tipi için muz maskesi yapımında bir adet muz çatal aracılığı ile ezilerek 1 yemek kaşığı kremşanti ile karıştırılır. Hazırlanılan karışım cilde ince bir tabaka halinde uygulanarak 20 dakika bekletilir ve ılık su aracılığı ile yıkanır. Karma cilt tipi için hazırladığınız bu maske içerisinde yer alan vitaminler ciltte onarım sürecinin başlamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu neminde kazanılmasını sağlayan bu maske cildin ferahlayarak rahatlamasını sağlamaktadır. Sizlerde karma cilt tipi için maske uygulamasını deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git