Karpuzlu Yüz Maskesi - saglikdas.com

Karpuzlu Yüz Maskesi

Karpuzlu Yüz Maskesi
9 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 970 kez okundu.

Karpuzlu Yüz Maskesi Faydaları

Erken yaşlanmayı önleyerek derinin daha genç görünmesini sağlayan yüz maskesi, basit ama etkili dermo kozmetik bir işlemdir. Bunlardan ayrı olarak kan dolaşımını hızlandıran yüz maskesi aynı zamanda gözenekleri açar ve toksinleri atmaya yardımcı olur. Yüz maskesinin etkileri genel olarak losyon ya da temizleyicilerden daha kısa bir zamanda daha çok göze çarpıcıdır. Cildin daha sıkı, ferah ve temiz olmasını sağlayan yüz maskesinin evde uygulanan spalara benzer stres azaltan, daha iyi hissettiren ve duyulara ilişkin dinlenmeyi sağlayan gibi etkileri de vardır. Ayrıca yüz maskelerinin besleyici özelliği vardır ve cildi nemlendirir.

İşte bu sayılan özellikleri ile yüz maskelerinin farklı bir çeşidi ortaya koyulmuştur. Bu yüz maskesi türü karpuzlu yüz maskesidir ve yazların vazgeçilmez, sağlıklı ve lezzetli bir meyve olan karpuzun, yüz maskesi olarak da kullanılabildiği bir gerçektir. Bu maske özellikle de ciltteki kırışıklıkları belirgin bir biçimde ortadan kaldırmaktadır. Cildin ihtiyacı olan nemi sağlayan bu karpuzlu yüz maskesi, otuz yaş üstündeki kimselerin yüz kırışıklıklarında kullanılabilecek bir maskedir. Parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için uygulanan en kolay ve basit yöntemlerin başında bu anlatılan karpuzlu yüz maskesi gelmektedir.

Karpuzlu Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

  • Bir dilim karpuz
  • Bir tane elma
  • İki çorba kaşığı da vazelin

Karpuzlu yüz maskesi yapımı için bir dilim karpuz çekirdeklerinden ayrılır ve küp şeklinde doğranır. Sonrasında ise iyice ezilerek elekten geçirilir. Daha sonra elma soyulup, çekirdekleri ayıklanır. Mikserde iyice çırpıldıktan sonra karpuzun üzerine eklenir. Bu karışımın üzerine iki çorba kaşığı da vazelin eklenir. Bu karışım macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Macun kıvamına geldikten sonra karışım bir kap içine koyulup yarım saat kadar dolapta bekletilmelidir.

Yarım saat dolapta bekletilen karpuzlu yüz maskesini yavaş bir şekilde yüze uygulamak gerekir. Uygulandıktan sonra bu karışım yüzde yirmi dakika kadar bekletilmeli ve ardından yüz durulanmalıdır. Bu işlemden sonra pürüzsüz ve ışıl ışıl bir görünüm kazanan cilde bu uygulamayı bir haftada veya on günde bir kez yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git