Kaş Bakımı - saglikdas.com

Kaş Bakımı

Kaş Bakımı
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.371 kez okundu.

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaşınızın sizin kişilik özelliğinizi yansıttığını biliyor muydunuz? Sizin saflığınızı, çekiciliğinizi ve başka birçok özelliğinizi kaşınızdan anlamak mümkündür. Bu yüzden kaş bakımını ihmal etmemek gereklidir. Bu yazımızda size kaşın 5 aşamalı bakım yöntemini anlatacağız. Kaş bakımınızı aksatmayarak harika bir görünüme kazanacaksınız. Bu aşamaları inceleyelim.

Kaş Bakımı Yöntemleri

  • En önemli etmen kaşlarınıza bakım yapmaktır. Kaşları her gün taramak çok önemlidir. Peki, kaşınızı nasıl tarayacaksınız? Kaş tararken vazelin veya kaş jellerini kullanınız ve kaş tarama fırçasıyla kaşınızı tarayınız. Tarama işlemini dışa ve yukarıya doğru yapmanız gerekmektedir. Bunun yapılmasının sebebi; kaşlarınızı düzene sokmak ve kan dolaşımını hızlandırmaktır. Bu sayede kaşlarınız düzene girer ve soluk, anlamsız bakışlarınız ortadan kaybolur.
  • Zaman içerisinde bayanların kaşlarında seyrelme gözlenmektedir. Bunu önlemenin birçok yolu vardır. Bitkisel serumları veya yağları kullanabilirsiniz. Uzmanların tavsiyesi kesinlikle kimyasal ürün kullanmamanızdır. Kaşlarınızın güçlenmesine özen gösteriniz.
  • Diğer bir yöntem ise çok şaşırtıcı bir uygulamadır. Kurşun kalem mucizesi; kurşun kalemi kullanmanızı öneren uzmanlar, kaşlarınıza kurşun kalemle yapılan hafif hafif vuruşlar kişiyi genç göstermektedir.
  • Kaş kalemini kullanırken çok dikkat ediniz. Renk tonunu seçerken saç renginin iki ton açığı olmasına özen gösteriniz. Bu şekilde yapay bir görünümden çıkar ve doğal bir görünüm kazanmış olursunuz. Kaşlarınızın belirgin görünmesi gerekmektedir. Bunu sağlayan en güzel alet kaş kalemleridir. Mutlaka saç renginizin iki ton açığı kaş kalemi bulundurmayı ihmal etmeyiniz.
  • Makyaj yapım aşamasında gözleri, kaşları ve dudaklarınızı aynı zamanda belirgin yaparsanız bu sizi doğallıktan çıkartarak kötü ve itici bir görünüme büründürür. Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise kaş kalemi kullandığınızda kesinlikle ağır olmayan çok hafif bir makyaj uygulamanız gerektiğidir.

Kaş Bakımına Yardımcı Ürünler Listesi ve Detayları

  • Cımbız: Cımbızınızın yatık uçlu olmasına özen gösteriniz. En küçük kaşları bile almalıdır. Asla ve asla makyaj çantanızdan ayırmayın
  • Kaş farı: kalem kullanmak istemezseniz bu ürün tam size göredir. Boşlukları doldurur. İkili olmasına özen gösteriniz.
  • Jel: şeffaf jeller görünmez ve kaşların beslenmesini sağlar.
  • Kirpik ve de kaş tarağı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git