Kaş Dövmesi Zararları - saglikdas.com

Kaş Dövmesi Zararları

Kaş Dövmesi Zararları
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.726 kez okundu.

Kaş Dövmesi Zararları ve Önemi?

Kaş dövmesi, çoğu bayan tarafından beğenilse de, beğenmeyenler de olabilir. Çünkü kaş dövmesi, her zaman etkili sonuçlar doğurmayabilir. Geri dönüşümü oldukça zor olan kaş dövmesi, yapay görünümü ile de tam not alamıyor. Pratik bir yöntem gibi duran bu uygulama aynı zamanda kaşlarınıza da zarar verebiliyor. Bu yüzden bu dövmeyi yaptırmadan önce iyi düşünmeli, yaptırdıktan sonra oluşabilecek kötü durumlara katlanmalısınız. Sizler için kaş dövmesinin zararlarının neler olduğunu araştırdık.

Kaş Dövmesi Zararları Nelerdir?

  • Kaş dövmesi, ömür boyu kalıcı değildir. Yani aradan birkaç sene geçtikten sonra dövme kendi renginden uzaklaşır ve solar. Bu da, dövme yaptırmanın eksi yönlerinden, bir tanesidir.
  • Bu dövmeyi ilk yaptırdığınız anda, doğal bir görünüme sahip değildir. Yapay duran bu kaşlar, size rahatsızlık verebilir. Bunun için uygulama öncesinde iyi düşünmeli, daha sonra karar vermelisiniz.
  • Kaş dövmesinin rengi değişmeye başladığında, daha açık bir tona değil, kızıl renklere bürünür. Eğer saçlarınız kızıl ve ya tonlarında değilse, oldukça kötü sonuçlar oluşabilir. Bu da dövmenin, negatif yönlerinden sadece bir tanesidir.
  • Kaş dövmesi yaptıran kişilerin, kendi kaşlarına zararı olabilir. Sevmedikleri kaşları daha da kötü bir görünüme dönüşen bayanlar, dövmeyi yaptırdığına pişman olabilirler. Ancak her kişide görülmeyen bu durum, yine de tedirgin etmeye yeterdir. Zararlı olmasının nedeni, dövmenin içindeki renk verici maddelerdir.
  • Dövme yapıldığı esnada, bir yanlışlık yapıldığında, geri düzeltilmesi oldukça zor bir işlemdir. Bu yüzden güvendiğiniz kişilere yaptırmalısınız. Çünkü dövmenin kaştan silinmesi, oldukça zahmetlidir.

Kaş dövmesinin pozitif yönleri olduğu kadar, negatif yönleri de vardır. Bu yüzden işlem öncesinde güvenilir bir klinik bulmalı ve uzman ellerin yapmasını sağlamalısınız. Günümüzde bu yöntemin artması ile birlikte, sahte kişiler da boy göstermiştir. Uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen kaş dövmesi, kötü sonuçları beraberinde getirebilir. Kaş dövmesi yaptırmadan önce, mutlaka çok iyi düşünmelisiniz. Uzman olan bir dövmeci ve iyi bir klinik seçmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde yapay kaşlarınız eskisinden de, kötü bir görünüme bürünecektir.Kaş dövmesinin zararlarını iyi düşünmeli ve daha sonra, dövme yaptırmaya karar vermelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git