Kaş Kaldırma Estetiği - saglikdas.com

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.376 kez okundu.

Kaş Kaldırma Estetiği?

Yüz ifadesini yaşlı ve yorgun gösteren durumlarda kaş ile alın arasındaki bölgede yapılan düzeltme operasyonu ve yöntemlerine verilen addır. Bu başlı başına özel bir ameliyattır. Kişinin estetik kaygılarını ortadan kaldırarak genç bir yüz ifadesine geri kavuşmasına yardımcı olur. Sürekli mutsuz ve yorgun ifadeden kişiyi kurtarır. Burun ve gözlerinizle uygun açıda bir bakış yakalamanızı sağlar. Yaşınıza ve cinsiyetinize uygun olarak belirlenir. Kadınların çekici bakışlara sahip olmasında kaşların duruşunun önemi büyüktür. Kaş kaldırma estetiği o yüzden önemlidir. Özellikle kaşları sarkmış olan kişilerde fazlaca uygulanır. Bu ameliyat için en az bir yetişkin yaşında olmanız gereklidir.

Kaş Kaldırma Estetiği ve Yöntemleri

Kaşı cımbızla almak ta şekil vermenin bir yolu olduğu gibi kalıcı bir toparlanma için operasyon tercih edilir. Ameliyat olmaktan çekiniyor iseniz. Geçici bir operasyon olan Botoks ‘u da deneyebilirsiniz. Şakaklarınızı gerdirmek mi daha doğru kaş kaldırmak mı diye düşünülecek olursa; bu tamamen yaşınıza bağlıdır. Uzmanlar yalnızca kaşlarınız mı gerilmeli bütüne mi uygulama yapılmalı doğru kararı verecektir. Yaşlı insanlarda şakak deformeleri fazla olurken, genç kişilerde kaşa estetiğiyle yetinilebilinir. Uzmanlar saçlı deriyi az miktarda keserek endoskopi yöntemine başvururlar. Bu yöntem kanama ve enfeksiyonların önüne geçilmesini sağlar.

Kaş Kaldırma Operasyonu:

Ortalama bir saat kadar süren bir operasyondur. Hastanın operasyon öncesi kan tahlilleri yapılır. Operasyona engel bir durum yok ise, hasta genel veya lokal anesteziyle ameliyata alınır. Hastanın taburcu olma süresi bir gündür. Ameliyat sonrası, morluklar oluşabilir, birkaç gün süre ile geçecektir. Operasyon endoskopik yöntemle yapılır ise hemen-hemen hiç kanama görülmez. Kaşlarda sarkıklıkta varsa, tek bir operasyon yeterli olmaz, şakak ve alın içinde operasyon gerekir. Her iki operasyonu da birlikte olabilirsiniz. Banyo yapmak için en az iki gün bekleyin. Kaş kaldırma estetiği hakkındaki detaylar bu şekildedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git