Kaş Kaldırma Operasyonu - saglikdas.com

Kaş Kaldırma Operasyonu

Kaş Kaldırma Operasyonu
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.193 kez okundu.

Kaş Kaldırma Operasyonu?

Bayanlar daha çekici bir görünüme sahip olmak için kaşlarını kaldırmayı tercih etmektedirler. Kaşları kaldırmak daha gergin bir alın bölgesi, oluşturmaktadır. Ayrıca kaşları yukarı doğru kaldırmak, daha mutlu bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Kaşları aşağı doğru sarkmış olan bayanlar, daha yaşlı bir görünüme sahiptirler. Bu yüzden kaş kaldırmak çoğu bayanın ilk tercihleri arasındadır. Kaş kaldırma operasyonu olan kişilerin, aşağı doğru sarkmış olan kaşları, yukarı doğru çekilir. Bu sayede bakışları daha çekici ve canlı olur. Kaş kaldırma ameliyatı olan kişilerin kendilerine olan öz güvenleri artar ve doğal görünüme kavuşan kaşları sayesinde ise bakışları anlam kazanır.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma operasyonu yaptırmak isteyenler, öncelikle uzman bir doktor bulmalıdırlar. Bu işlem sağlıklı koşullarda ve anestezi yöntemi ile gerçekleşmektedir. Ameliyat yapılırken hastalıklar lokal anestezi ya da genel anestezi seçilerek hastanın belirli bölgeleri hissizleştirilir. Kaş kaldırma işlemi yaklaşık olarak 2 saat sürer. Hasta ameliyatı olduktan sonra aynı gün içinde taburcu edilir ve kaş kaldırma ameliyatından sonra iyileşme süresi çok kısa ve rahat olmaktadır.Kaş kaldırma ameliyatı yapılan kişilerin, bazen alın bölgeleri de ameliyat edilir. Bu gibi durumlarda hastanın hastanede kalma ve iyileşme süreci artar.

Kaş Kaldırma Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

  • Ameliyat sonrasında kalıcı olmayan his kayıpları yaşanabilir.
  • Kaşların arasında görülen simetri bozuklukları oluşabilir.
  • Bazı hastalarda ameliyat sonrasında nadir de olsa iz kalabilir.

Kaşlar zaman içinde sarktığı için bu işlem genellikle orta yaşlı ( 30 – 40 ) bayanlara yapılmaktadır. Sarkmış olan kaşlar ve kırışmış alın, sizi daha yaşlı gösterir. Bu yüzden kaş kaldırma operasyonu yapılır ve oldukça etkili sonuçlar elde edilir. Kaş kaldırma ameliyatının faydaları oldukça fazladır. Örneğin kaşlar kalkınca bakışlarınız daha canlı bir ifade kazanır ve dinlenmiş bir yüz ifadesine sahip olursunuz. Bu işlemle birlikte kişilerin kendilerine olan öz güvenleri artar ve kendi yaşlarından daha genç bir görünüme kavuşurlar. Kaşları düşük olanlar, hemen kaş kaldırma ameliyatı yaptırabilir. Böylelikle hayalindeki canlı bakışlara sahip olabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git