Kaş Kalemi Nasıl Seçilir - saglikdas.com

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.094 kez okundu.

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir?

Kaşlar arasında bulunan boşlukları doldurmak maksadı ile kullanılan makyaj malzemesinin adı kaş kalemidir. Kaşların arasındaki boşluktan ve ince kaşlardan memnun olmayan bayanlar, kaş yapısını düzeltmek maksadı ile kaş kalemi kullanımını tercih etmektedirler. Kaş Kalemi Nasıl Seçilir? Sorusunun mantığı da amaca uygun kaş kalemlerinin kullanımını sağlamaktır.

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir ve Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bir ucu fırçalı bir ucu taraklı biçimde olan kaş kalemi tercih edilmelidir. Kaşlara şekil verilmeden önce kaşlar mutlaka taranmalıdır. Tarama işleminden sonra görülen kaşlarda ufak dokunuşlar ile kaş kalemi kullanımı yapılabilir. Kaşlarının daha koyu ya da tek renk olmasını isteyen bayanlar ise, kaşlarının tamamını boyamayı tercih etmektedirler. Kaş Kalemi Nasıl Seçilir? Arayışlarının sonlandırılması maksadı ile hazırlanan çalışmaya ait bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Kaş Kalemi Nasıl Seçilmelidir?

  • Ten rengine göre renk seçimi ya da kaş rengine göre renk seçimi yapılması gerekmektedir.
  • Esmer ten rengine sahip bayanlar kaşlarının rengini açmak maksadı ile açık renk kalemleri tercih etmemelidir. Böyle bir durum kötü makyaja neden olacaktır. Maksimum bir ton koyu ya da bir ton açık renk tonları tercih edilmelidir. Kaşların boyanmasında kaş şekillerinin değişmemesine dikkat edilmelidir.
  • Açık renkli kaşlara sahip olan bayanlar siyah renge yönelmemelidir. Özellik ile sarı tene sahip bir bayanın siyah kalem tercihi yapması son derece yanlış bir uygulamadır. Kaş kalemi kullanmaktaki amaç yumuşak bir havayı yüze yansıtmak ve mevcut kaş rengini olabildiğince korumaktır. Bu yüzden de bir ton koyu veya bir ton açık kalem renkleri tercih edilmelidir. Bazı bayanlar kaş kalemi uygulamalarında sabitleyici ürünler kullanmayı tercih ederek kaşlarının şeklini korumayı hedeflemektedir.
  • Kaş kalemi kullanımı sayesinde belirsiz durumda bulunan tüyler doldurularak dolgun kaş görünümü elde edilir.
  • Kaş kalemi seçiminde çok sert ya da çok yumuşak ürün alınmamasına dikkat edilmelidir. Aşırı sert olan ürünler kaş derisinin kızarmasına, aşırı yumuşak olan ürünler ise, akma işlemi gerçekleşmesine neden olmaktadır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git