Kaş Kirpik Bakım Yağı - saglikdas.com

Kaş Kirpik Bakım Yağı

Kaş Kirpik Bakım Yağı
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.384 kez okundu.

Kaş, Kirpik Bakım Yağı Önemi

Kadınların en çarpıcı silahları gözleridir. Kaşların ve kirpiklerin gözün genel güzelliği üzerinde büyük etkisi vardır. Uzun ve bakımlı kirpikleri, şekilli ve alımlı kaşlar ile göz kombine olarak tek bir güzellik gibi görülür. Bunlardan kaşın ya da kirpiğin bakımsız olması durumunda bir bütün olan göz güzelliği bozulur. Bu nedenle kaşlara ve kirpiklere düzenli olarak bakım yapmak gerekir. Kaş, kirpik bakım yağı diyince akla ilk gelen yağlar Hint yağı ve Badem yağıdır. Bu yağların besleyici ve parlatıcı özellikleri sayesinde kaşlar ve kirpikler olduğundan daha güzel görünür.

Özellikle Hint yağının kaşlar üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Kaşları parlatan ve nemlendiren özelliği ile Hint yağı, bir numaralı kaş, kirpik bakım yağı dır. Hint yağının içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde kaş kökleri derinlemesine beslenir. Ayrıca yine bu etkin maddeler kaşların nem tutma seviyesini arttır ve kaşı dış etkenlerden korur. Hint ağacının tohumlarından toplanarak elde edilen Hint yağı, kaşları düzgün ve kaygan yapar.

Kaş, Kirpik Bakım Yağı Faydaları

Tatlı badem yağının cilt ve saç üzerindeki etkileri elbette tartışılmaz. Bir E vitamini deposu olan badem yağı içindeki minerallerle birlikte kaşları ve saçları besler. Ayrıca ışıl ışıl parlayarak düzgün bir şekilde durmalarına yardımcı olur. Eğer gür kaşları seviyorsanız badem yağı sizin için idealdir. Tatlı badem yağını kullanmanızı öneririz. Şayet acı badem yağını kullanacaksanız da sürme işlemini yaparken oldukça hassas olan göz ve çevresini koruyun.

Kaş ve Kirpik İçin Bakım Yağı Karışımı

Malzemeler

  • 5 damla tatlı badem yağı
  • 5 damla Hint yağı

Hazırlanışı

İlk olarak belirtilen miktarlardaki Hint yağını ve tatlı badem yağını küçük bir kapta karıştırın. Daha sonra bir kulak temizleme çubuğunun yardımıyla yağ karışımını kaşlarınıza hafifçe sürün. Sürme işlemini yaparken göz ve çevresine yağ gelmemesine dikkat edin. 1 saat boyunca yağ karışımı kaşlarınızda dursun. Daha sonra kaşlarınızı temizleyebilirsiniz. Aynı karışımını maskaranıza sürerek kirpiklerinize çekin. Bu doğal yöntemlerle hem güzel gözlere sahip olacaksınız hem de kaş ve kirpiklerinizi derinlemesine besleyeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git