Kaş Konturü Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Kaş Konturü Nasıl Yapılır

Kaş Konturü Nasıl Yapılır
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.949 kez okundu.

Kaş Konturü Nasıl Yapılır?

Kaş konturü nasıl yapılır ile ilgili olarak merak ettiğiniz soruların cevabını bu metnin içerisinde bulabilirsiniz. Kaş konturü genel olarak seyrek ve belirgin olmayan kaşlara sahip olan kadınlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Kaşların belirginleşmesi kadınlar için oldukça önemlidir. Kaşların belirginleşmesi bakışlara anlam katarak makyajların daha kusursuz olmasını sağlamaktadır.

Kaş Konturü Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • Kaş kontorü işlemine başlanmadan önce ilk olarak kaşın şekli belirlenir. Hastanın yüz hatları ve istediği kaş şekline göre belirli bir kaş şekli tasarlanır ve ona göre bir şekil çizilir.
  • Daha sonra anestezi yardımı ile o bölgenin uyuşturulması sağlanır. Bu işlemden sonra yaklaşık olarak 30 dakika sonra o bölgede uyuşma meydana gelir.
  • Her kişi için özel olarak uygulanan içerisinde boya olan bir iğne yardımı ile kaşlar çizilen kaşların etrafından özenli bir şekilde geçirilerek kaşın çizimi uygulanır.
  • Bu işlem esnasında ufak kanamalar meydana gelebilmektedir. Bu kanamalar çok ciddi bir durum değildir. Kanama esnasında pamuk kullanılır ve kanın akması engellenir. Bu operasyon esnasında çok az bir acı hissedilir

Kaş konturü sonrasında neler yapılmalıdır.

  • Operasyonun yapıldığı bölgeye 48 saat boyunca su ile temas haline geçmemesi sağlanır. Bu bölgeye su değdirmek kesinlikle yasaktır.
  • Bu işlem sonrasında operasyon yapılan bölge bir hafta boyunca nemlendirici krem yardımı ile nemlendirilmelidir. Kabuk tutan bölgenin daha çabuk nemlenmesi için iyi bir nemlendirici kullanmak şarttır.
  • Kaş konturü sonrasında kaşların çok koyu ve belirgin bir hal alması normal bir durumdur. Bu durum için paniğe ve telaşa kapılmanıza gerek yoktur. Birkaç yıkama sonrasında kaşlarınızın rengi her geçen gün daha da açılacaktır. Daha sonra bir haftalık bir sürenin ardından tekrar uygulatacağınız kontür işleminden sonra kaşlarınızın tam şeklini alacaktır. Kaş operasyonlarında herhangi bir yan etki şimdiye kadar görülmemiştir. Bundan dolayı paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Çok uzun sürmeyen seanslar sonucundan istediğiniz kaşlara sahip olmanız mümkündür. Kaş konturü nasıl yapılır ile ilgili olarak merak ettiğiniz sorular bu makalede cevaplanmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git