Kaş Makyaj Malzemeleri - saglikdas.com

Kaş Makyaj Malzemeleri

Kaş Makyaj Malzemeleri
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.308 kez okundu.

Kaş Makyaj Malzemeleri?

Kaşlar, yüz güzelliği açısından çok önemli bir yere sahiptir. İstediğiniz kadar güzel bir makyaj yapın, istediğiniz kadar güzel bir yüze sahip olun, eğer kaşlarınız kötü görünüyorsa yüzünüze de bu durum hemen yansıyacaktır. Yüzün güzelliğini kaşlar tamamlar bu yüzden kaşların düzgün görünmesi çok önemlidir. Öncelikle kaşların düzgün alındığından emin olmalısınız. Eğer kaşlar düzgün alınmadıysa ne kadar makyaj yapsanız da bu durum belli olacaktır. Kaşları düzgün bir şekilde ve kendi yüzünüze uyan bir şekilde aldıktan sonra kaş makyajına geçebilirsiniz. Kendi yüzünüze uygun olması önemlidir çünkü herkesin yüz yapısı farklı olduğundan kaşları da farklı olacaktır. Herkese aynı şekli uygulamak doğru değildir, doğal da görünmez. Kaş makyajının en önemli unsuru kaş makyaj malzemeleridir.

Kaş Makyaj Malzemeleri ve Etkileri

Kaş makyaj malzemelerini; kaş kalemleri, kaş mumları, kaş jelleri ve kaş farları oluşturur. Kaş kalemleri kaşınıza şekil verir ve kusurları ortadan kaldırır. Doğal tonlarda tercih edildiğinde kaşınız da doğal görüneceği için makyaj uyguladığınız bile belli olmaz. Kaş mumları ise iki kaşının arasında aşırı boşluk olan hanımlar tarafından tercih ediliyor. Kaşları güzel göstermek için kullanılan kaş mumları suda bozulmuyor. Fakat fazla kullanımına dikkat etmek gerekiyor çünkü aşırı kullanıldığında kaşları yapış yapış yapabiliyor. Buna dikkat edildiği sürece gönül rahatlığıyla kullanılabilen bir ürün. Kaş makyaj malzemelerinden bir diğeri ise kaş jelleridir. Kaş jelleri sert ve söz dinlemeyen kaşlar için üretilmiş.

Kaş jelleri kaşlara şekil vermesinin yanı sıra kaşların daha canlı, parlak ve doğal görünmesini sağlıyor. Kaş jelini kaşınıza yukarı doğru hareketlerle uygulamanız gerekiyor. Kaş makyaj malzemeleri arasında en çok kullanılan ise kaş farlarıdır. Kaş farınız saçınızın renginden bir iki ton daha koyu olursa çok daha güzel ve doğal görünecektir. Böylece kaşlarınızda doğal bir renk elde etmiş olacaksınız. Kaş farları genellikle iki farklı tondan oluşur bu da istediğiniz rengi elde etmede size kolaylık sağlar. Daha koyu renkler elde etmek için fırçanızı hafifçe ıslatarak iki renkli far paletinize uygulayabilirsiniz.

Bütün bu kaş makyaj malzemelerini kullanarak istediğiniz kaşlara kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git