Kaş Makyajı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.300 kez okundu.

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kaş makyajı yapmak, profesyonellik ister. Göz şeklinizin ortaya çıkması için,kaş makyajı nasıl yapılır? Bilmek gerekir. Kaşların boş olan kısımlarına yumuşak dokunuşlar yaparak,doldurulmalıdır. Ayrıca kullanılan kaş kalemi, kaş rimeli, gibi malzemelerin kaşlarınızla ya aynı renk olması, ya da bir ton açık veya koyu olması gereklidir ki, yüzünüzde sahte bir görüntüye, sebep olmasın.

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  1. Kaş makyajı yapmadan önce, kaş şeklinizi bozan fazla tüyleri alarak işe başlamalısınız. Daha sonra kaş tarağı kullanarak, kaşlarınızı taramalısınız.
  2. Kaş kalemi sürmeden önce, kaş kalemi nasıl sürülür? Bilmek gerekir. Kaş kalemini kaşlarınıza uygularken, her zaman yatay olarak uygulamalısınız. Kaş kalemini kaşlarınıza yatay bir şekilde sürün.
  3. Kaşlarınızı boyamak için kullanacağınız kaş kalemi ya da kaş kitinin rengi, ya kaşlarınızla aynı renkte olmalı, ya da kaşlarınızdan bir ton açık veya koyu olmalıdır.
  4. Kaşlarınızda kalın bir görünüm olsun istiyorsanız, o zaman kaş farı kullanmanız gerekecektir. Kalın kaşlara sahip olmak için, kaş farları daha idealdir.
  5. Kaşlarınıza kaş farı sürerken kullanacağınız fırçanın şekli, çok önemlidir. Kaş farı uygulamak için ucu kesik bir fırça, kullanmalısınız. Bu fırçanın ucu yatay olduğu için, rahatlıkla kaş farı uygulayabilirsiniz.
  6. Olduğundan daha hacimli ve kalın kaşlar istiyorsanız, bu durumda kaş maskarası kullanmak ideal bir yöntemdir. Kaş maskarasını kaşlarınıza doğru bir şekilde uygularsanız kaşlarınız daha dolgun ve hacimli görünecektir.
  7. Saydığımız tüm bu yöntemleri, kusursuzca uygulayarak, istediğiniz şekilde kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş maskarası uyguladıktan sonra, kaşlarınızda ki yeni görüntünün kalıcılığını sağlamak istiyorsanız, gözlerinizi kapatıp önlem alarak, kaşlarınıza saç spreyi sıkabilirsiniz. Böylelikle kaş makyajınız gün boyu kalıcı olacaktır. Ancak yatmadan önce saç spreyinin mutlaka yıkanması gerekmektedir.

Doğru yöntemler ve uygun renklerde kalemlerle, istediğiniz şekilde dolgun, hacimli ve güzel kaşlara, sahip olabilirsiniz. Fakat kaş makyajı profesyonellik isteyen bir iştir. Kaş makyajı nasıl yapılır? Bilmek gerekir. Bu nedenle dilerseniz uzman kişilere bu işlemi yaptırarak, istediğiniz sonuca doğru bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak evinizde kendinizde, yapacağınız ufak dokunuşlarla, mükemmel kaşlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git