Kaş Nasıl Alınır - saglikdas.com

Kaş Nasıl Alınır

Kaş Nasıl Alınır
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.947 kez okundu.

Kaş Nasıl Alınır?

Bayanlarda kişiliği yansıtan bir unsur olan kaş nasıl alınır? Genellikle kişi ile özdeşleşen kaşın, ister kuaförde alınsın, isterse de evde kendi başımıza alınsın belli bir şekli olmalı ve kişinin tarzını yansıtmalıdır. Güzelliğin en önemli parçalarından biri olan kaş, bakışları şekillendirmektedir. Yanlış kaş alımı ifadeyi yanlış yansıtır ve kötü görüntüye sebep olur. Kaş almak için en önemli malzeme cımbızdır. Tam çıkmamış ve ince kıllar için ince uçlu küçük cımbızlar, kalın kılları almak için eğimli uçlu, belirginleşen kılları ve kaşın her tarafını almak için ise düz uçlu cımbız kullanılması idealdir.

Kaş alma işlemi kuaförde iple ya da sıcak ağda ile de yapılmaktadır. Her iki tür de biraz acıya neden olduğu için kaş aldırma işleminden önce sıcak suya pamuğu batırıp bir müddet kaşların üzerinde bekletmek fayda sağlayacak, daha az acı hissetmenize neden olacaktır. Kaş almaya ilk olarak kaşlar yukarı ve dışa doğru taranıp uzunluklar kesilerek başlanmalıdır. Kaşlarınızı evde kendiniz alıyorsanız ve ‘doğru şekilde kaş nasıl alınır?’diyorsanız dikkat etmeniz gereken 5 ana madde vardır.

Kaş Nasıl Alınır İşte 5 Yöntemli Kaş Alma

  • Doğru cımbız seçilmelidir.
  • Mümkünse banyo yaptıktan sonra kaş alınmalıdır. Kaşlarınızın yumuşayacağı için acı çekmeniz önlenmiş olacaktır.
  • Adet dönemi öncesinde cilt hassaslaşacağı için bu dönemde kaş alınmamalı ya da bebe yağı kullanarak kaşlar yumuşatılmalıdır.
  • Bir kalem yardımı ile başlangıç, bitiş ve eğim noktalarını işaretlemek daha düzgün almanızı sağlayacaktır.
  • Büyüteç ya da ayna kullanarak kaşlarınızı daha rahat görebilir ve alabilirsiniz.

Kaş alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta simetridir. Her iki kaşın da aynı olması en önemli husustur. Özellikle kaşlarını ilk kez aldıracak olan genç bayanlar nasıl bir şekil istedikleri konusunda oldukça kararsız kalabilirler. Bu durumda yapılacak en önemli ve kolay şey beğendiğiniz bir kaş resmini karşınıza koymanız ya da kuaförünüze vermeniz olacaktır. En ideal kaş biçimi yüzünüze yakışan, ne çok ince, ne de çok kalın olandır. Kaşlar alındıktan sonra yumuşak bir pudra yardımı ile ya da kalemle doldurmak daha güzel görünmelerine yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git