Kavitasyon İle Zayıflama - saglikdas.com

Kavitasyon İle Zayıflama

Kavitasyon İle Zayıflama
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 951 kez okundu.

Kavitasyon İle Zayıflama Nasıl Olur?

Fazla kilolar, bayanların en çok sorun yaşadığı konulardan bir tanesidir. Özellikle yaz aylarında daha çok sorun yaşanan bu kilolardan kurtulmak için de, çeşitli yöntemler vardır. Ancak bu yöntemler her zaman etkili sonuç vermeyebilir. Vücudun doğal yapısını da bozan bu yöntemler, sağlığı olumsuz etkiliyor. Son dönemlerden bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan kavitasyon ile zayıflamanın popülerliği, gün geçtikçe artmaktadır. Hiçbir şekilde cerrahi işlem kullanılmayan ve oldukça etkili sonuçlar veren bu zayıflama yöntemi, selülitler için de etkili çözüm yoludur. Bölgesel zayıflama için kullanılan kavitasyon, cildin dış bölgesine ses dalgaları uygulanarak yapılır.

Kavitasyon İle Zayıflama ve Kavitasyon Önemi?

Kavitasyon, cildin dış bölgesine ses dalgaları verilerek, bölgenin incelmesine yardım etmektir. İşlem sırasında uygulanan ultrason, yağ dokusuna bağlı olan hücre sıvılarında yüksek ve ani basınçta değişiklikler yapar. Bu değişikliklerle beraber, köpürme oluşur. Açığa çıkan bu köpürme, bir süre genişler ve daha sonra da patlar. Tüm bu olayların bütününe de kavitasyon adı verilir.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

İşlem uygulandıktan sonra, vücutta bulunan bütün yağlar sıvı bir hal alıyor. Sıvılaşmayla beraber, hücre duvarları yıpranıyor ve vücuttaki depo yağlarının yapısı bozulmuş oluyor. Bozulan dokuların içerisinde yer alan asitler, parçalanarak lenf dokuları kullanılır bir şekilde, vücuttan dışarı atılıyor.

Kavitasyon Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanıyor?

Vücudunuzun neresinin incelmesini istiyorsanız, o bölgeye rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sırttaki yağlanmalar için bile kullanılan bu uygulama, kısa vadede de iyileşme gösteriyor. Selülitlerin azalmasında da oldukça etkili bir yöntemdir.

Kavitasyon İle Zayıflama Süresi Ne Kadardır?

Bu uygulama, sabır gerektiren bir yöntemdir. Vücudunuzdaki yağ tabakalarının kalınlığına göre de süre uzayabilir, ya da kısalabilir. Seans olarak uygulanan kavitasyon yönteminin ilk seansında, yağların parçalanarak uzaklaştırılması sağlanır. Bu seansın ardından % 87 lik bir hasta oranında, yaklaşık olarak 2 – 10 cm inceldiği gözlemlenmiştir. Daha fazla incelmek istiyorsanız, seanslara haftada 1 olmak üzere devam etmelisiniz. Ayrıca kavitasyon işleminin yanında, bol su tüketmek, tedaviyi daha etkili kılacaktır. Çünkü işlem sırasında kaybedilen sıvının vücuda geri alınması, son derece önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git