Kavun Maskesi - saglikdas.com

Kavun Maskesi

Kavun Maskesi
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.080 kez okundu.

Kavun Maskesi Önemi

Sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile kusursuzluğu ön plana çıkaran kavun maskesi serinletici özelliği ile cilde canlılık ve parlaklık sağlamaktadır. Aynı zamanda onarım sürecini de başlatan kavun maskesi ışıldayan bir cilt için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Birbirinden özel maskeler ile kusursuzluğa kavuşacağınız kavun maskesi sıkılaştırıcı özelliği ile cildin sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız kavun maskesi tüm kozmetik ürünleri geride bırakarak kimyasal madde kullanımını reddetmektedir. Organik ürün kullanımı ön plana çıkararak canlı ve parlak görünüme sahip olmanızı sağlayan kavun maskesi aracılığı ile sizlerde kusursuzluğu elde edebilirsiniz.

Kavunla Cilt Sıkılaştırma İşlemi

  • 1 adet kavun

Hazırlayacağınız maskede kavun kabuğunu kullanmalısınız. Bu işlem öncesinde cilt temizliğini gerçekleştirmelisiniz. Yıkama işleminin ardından doğal maden suyu aracılığı ile cildinize tonik yapabilirsiniz. Bu işlem sonrasında kavun kabuğunu karıştırıcı aracılığı ile püre haline getirin ve ardından iyice temizlenen cilde masaj ile sürün. Cilde canlılık ve parlaklık sağlayacak bu mükemmel kavun maskesini göz çevresinden ve dudaklarınızdan uzak tutmalısınız. Yaklaşık 15-20 dakika bekleme sürecinin ardından cilt ılık su ile yıkanmalıdır.

Kavun Maskesi Faydaları

Kavun maskesini haftada 2 kez uygulamaya alabilirsiniz. Ciltteki tüm yağların giderilmesini sağlayarak derinlemesine temizleme olanağı sağlayan kavun maskesi aynı zamanda müthiş bir nemlendirme kaynağı olarak bilinmektedir. Cilde pürüzsüz bir görünüm vererek sıkılaşmasını sağlayan kavun maskesi sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile onarım işleminin de başlamasını sağlamaktadır. Kısa zaman zarfı içinde ciltteki leke tedavisine de etkili sonuçlar gösteren kavun maskesi aracılığı ile sizde kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Nemlendirici Kavun Maskesi Yapımı

  • Yarım adet kavun
  • 1 tatlı kaşığı polen
  • 1 çorba kaşığı süt tozu

Mükemmel nemlendirici kavun maskesi yapımı için öncelikle yarım kavunun içini blender aracılığı ile püre haline getirin. Daha sonra hazırlanılan karışım içerisine 1 tatlı kaşığı polen ve 1 çorba kaşığı süt tozu ilave edilerek karıştırın. Bu işlem sonrasında hazırlanılan karışımı 20 dakika ince bir tabaka halinde cilde sürülerek bekletin ve ılık su aracılığı ile yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git