Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı - saglikdas.com

Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı

Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.161 kez okundu.

Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kayısı yağı ile cilt bakımı yağlı ciltlere mahsustur. Yağlı ciltlerin bir özelliği çok fazla akne, sivilce ve siyah nokta problemlerinin olmasıdır. Bu yüzden ciltlerinde parlama yaşarlar. Yağlı ve akneli ciltlerde en büyük sorun sivilcelerin sıkılmasıdır. Tedavinize sivilcelerinizi sıkmayarak başlayın. Daha sonra her gün yastık kılıfınızı değiştirin ve havlu kullanmayın. Yüzünüzü sadece kağıt havlu ile silin. Cildinizdeki sebum tabakasında fazla yağ üretildiğini unutmayın. Yüzünüzü sık sık yıkayarak da yağlanma nedeni ile oluşan parlamanın önüne geçebilirsiniz. Ciltteki sebum tabakasında oluşan yağ miktarını en aza indirmek için de aşağıdaki maske tarifini kullanmanız yeterlidir. Bu şekilde cilt problemlerinizden uzak durmuş olacaksınız.

Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı ve Cilt Bakımı Maskesi

  • Beyaz kil / 2 tatlı kaşığı
  • Elma sirkesi / 2 yemek kaşığı
  • Kayısı yağı / 1 tatlı kaşığı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Beyaz kilden iki tatlı kaşığı alın ve bir kaseye yerleştirin. Daha sonra üzerine 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi sıkın ve 1 tatlı kaşığı oranındaki kayısı yağını da ekleyin. Kase içerisinde bulunan tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Karışım macun haline gelene kadar karıştırmaya devam edin. Macun halini almış karışımı cildiniz üzerine iyice sürün akneli ve sivilceli bölgelere daha yoğun sürebilirsiniz. Maskeyi sürdükten sonra 15 dakika beklemeniz yeterlidir. Aceleniz varsa 10 dakika kadar da bekleyebilirsiniz.Süre sonunda cildinizi ılık su ile arındırın.Daha sonra şok etkisi yapmak ve yaşlanma karşıtı olabilmesi için soğuk suyu yüzünüze çarpın.

Bilindiği gibi yağlı ciltler en problemli cilt tipidir. Fakat kırışıklıkların en geç oluşmaya başladığı ve yaşlanmanın en geç görüldüğü yüz tipidir. Soğuk su ile yaşlanma karşıtı bir durum yaratabilirsiniz. Hazırladığınız maske bir kullanımlıktır. Daha sonra kullanacağınız zaman yenisini hazırlamalısınız. Bu maskeyi 7 günde 1 defa kullanmanız ve bu işlemi düzenli hale getirmeniz gerekmektedir. Kayısı yağı ile cilt bakımı bu şekildedir ama evinizde kayısı yağı bulunmuyorsa zeytinyağı da kullanabilirsiniz.

Uyarı: Kayısı yağı alerjiye neden olabilir. O yüzden ilk önce bileğinizin içinde alerjiye yol açıp açmadığını kontrol ediniz. Kızarıklık ve kaşıntıya neden olmuyorsa güvenle cildinizde kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git