Kayısı Yağının Faydaları - saglikdas.com

Kayısı Yağının Faydaları

Kayısı Yağının Faydaları
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.356 kez okundu.

Kayısı Yağının Faydaları Nelerdir?

Kayısı yağı, kayısı çekirdeğinden elde edilen bir yağdır. Sivilce, saç dökülmesi, cilt kuruluğu gibi pek çok soruna iyi gelir. Kayısı yağında A vitamini yüksek oranda bulunur, bu da cilt tarafından kolay bir şekilde emilmesini ve çabucak nemlenmesini sağlar. Bu vitaminin yüksek olması cildi korur, parlak hale getirir. Yağlar söz konusu olduğunda en çok korkulan şeyi yani cildin aşırı yağlanmasını, kayısı yağı yapmaz, tam tersine yağ dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur. Cildin ihtiyacı olan nemi sağladığından cildin elastik olmasına yol açar.

Kayısı yağının faydaları bunlarla da sınırlı kalmaz. Cilt rengindeki ton farklılıklarını ortadan kaldırır. Güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Dış etkilere karşı kalkan görevi görerek cildi korur. Hassas ve alerjik yapıya sahip kişilere özellikle kayısı yağı kullanmaları tavsiye edilir. Sivilce, egzama, dermatit gibi cilt sorunlarının çözümüdür. Sadece A vitamini değil, aynı zamanda E vitamini açısından da zengindir. Bu da cildin beslenmesini ve korunmasını sağlar. Aynı zamanda kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.

Kayısı Yağının Faydaları ve Önemi

Cildi çok iyi nemlendirdiği ve beslediği için cilt kısa zamanda elastikiyetini kaybetmez, bu da kırışıklıkların daha geç ve daha az oluşmasına olanak sağlar. Var olan kırışıklıkların giderilmesine de yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kayısı yağının pek çok cilt tipine uygun olmasına rağmen bazı ciltlerde alerjik reaksiyona sebebiyet vermesi ve ciltte hassasiyet oluşturmasıdır. Böyle bir durum söz konusu oluyorsa kayısı yağı kullanılmamalıdır.Eğer böyle bir durum yoksa kayısı yağı nasıl kullanılabilir? İki üç damla kayısı yağı bir bardak suya damlatılarak dahili olarak alınabilir.

Cilde masaj yapmak suretiyle de harici olarak kullanılabilir. Siz de kayısı yağının faydalarını gördükten sonra kullanmak isteyebilir ve pek çok cilt sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Cildinizin, kayısı yağının içinde bulunan A ve E vitaminleriyle beslenmesini sağlayabilir, onu dış etkilerden koruyabilirsiniz. Kırışıklıkların oluşmasını engelleyebilir, var olanları azaltabilirsiniz. Sivilce gibi cilt sorunlarınızı ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz. Düzenli kullandığınız zaman cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz. Kayısı yağı sayesinde cildiniz daha pürüzsüz olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git