Kaynak Saç Nasıl Yıkanır - saglikdas.com

Kaynak Saç Nasıl Yıkanır

Kaynak Saç Nasıl Yıkanır
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.225 kez okundu.

Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

Kaynak saç nasıl yıkanır sorusu hakkındaki düşüncelerinizi çözüme kavuşturmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizlere önereceğim püf noktaları aracılığı ile kaynak yaptırdığınız saçları kısa zaman zarfı içinde temizleyerek eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Kaynak saçlar kendi doğal saçınızın görünümüne sahiptir. Dip kısımlardan yerleştirilerek sabitlenen kaynak saç yıkama işlemine çok özen göstermelisiniz. Hassas yıkama uygulaması gerektiren kaynak saç temizliğinde şampuan ve krem kullanımına dikkat etmelisiniz.

Kaynak Saç Nasıl Yıkanır İşte 11 Yöntemi

 • Kendi saçlarınız gibi görünen kaynak saç yıkama çalışmasında kaynak saçların dip kısımları köpürtülerek yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir.
 • Ilık su aracılığı ile gerçekleştireceğiniz yıkama işleminde hafif hareketler aracılığı ile durulama uygulamasını gerçekleştirmelisiniz.
 • Öneriler doğrultusunda uygulayacağınız durulama işleminde şampuan kalıntısının olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Durulama işleminde kesinlikle kaynak su kullanmamalısınız. Çünkü kaynak su çıtçıtların gevşeyerek açılmasına sebep olmaktadır. Kaynak saç yıkama işleminde ılık su tercih etmelisiniz.
 • Kaynak saçlarınıza uygulayacağınız şekil verme işleminde de saçlara sıcak su değmemesine özen göstermelisiniz.
 • Kaynak saçlarınızı yıkama işlemi sonrasında kesinlikle kurutma uygulamasını gerçekleştirmelisiniz. Kendi başına kurumaya bırakılan saçlar karışarak kullanıcının problem yaşamasına sebep olmaktadır.
 • Kurutma işlemi sonrasında durulanmayan spreyler aracılığı ile kaynak saçlarınıza bakım işlemini uygulayarak canlı ve parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kaynak saçlarınıza şekil verme işleminde maşa ya da düzleştiriciyi saç diplerinizden uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Yüksek ısı derecesine sahip olan bu aletler saç dipleri ile temasa geçtiğinde saçların kopmasına sebep olmaktadır. Bu tür problemleri geride bırakarak kaynak saçlarınızın alt kısımlarından şekil verme işlemini gerçekleştirmelisiniz.
 • Kaynak saçlar genellikle doğal saçın uzama süresine bağlı olarak yapılandırma ve onarım işleminden geçmektedir. Uzayan kökler sonrasında kaynak saçlar bakıma alınarak yenilenir.
 • Bu uygulanacak bakım işlemi 3 ayda bir gerçekleştirilmektedir.
 • Kaynak yapımı sonrasında saçlarınızda kaşıntı gözlemleyebilirsiniz. Bu tür problemler sonrasında saçlarınızı sürekli yıkayarak kaşıntı probleminin artmasına ve dökülmelere sebep olabilirsiniz.

Yıkama işleminden sonra mutlaka kurulama uygulamasını gerçekleştirerek sağlıklı sonuçların doğrulmasını sağlayabilirsiniz. Sizlerde kaynak saç nasıl yıkanır sorusuna önerilerimiz doğrultusunda yanıt bularak işleminizi sırayla uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git