Kedi Gözü Makyajı - saglikdas.com

Kedi Gözü Makyajı

Kedi Gözü Makyajı
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.149 kez okundu.

Kedi Gözü Makyajı?

Gözlerin insan üzerindeki etkileri dikkate alınarak farklı makyaj tipleri uygulanmaktadır. Kedi Gözü Makyajı bu gerçekten hareket ile uygulanmakta olan bir makyaj çeşididir. Yanlış uygulamaların önüne geçmek ve Kedi Gözü Makyajı yapmanın püf noktaları öğretmek maksadı ile gerekli paylaşımlar aşağıda sunulmuştur.

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

  1. Kedi gözü makyajı öncesinde göz kenarlarının nemlendirilmesi unutulmamalıdır. Var ise göz altlarında bulunan problemler kapatıcı olarak adlandırılan malzemeler ile kapatılmalıdır. Kapatma işlemi tamamlandıktan sonra aydınlatma işlemi uygulanmalıdır. Likitin düzgün çekilmesi gerektiğinden dolayı kedi göz makyajı uygulamak yetenek istemektedir.
  2. Göz çevresine uygulanan işlemler tamamlandıktan sonra, göz üstü ve göz altı siyah kalem ile dikkatli şekilde boyanmalıdır. Göz kapaklarının iç kısımlarına siyah kalem uygulama işlemi bakışlara derinlik kazandırması nedeni ile önemlidir. Siyah kalem uygulamasından sonra göz kapağına eyeliner vasıtası ile çizgi çekilmelidir. Çekilecek çizginin kuyruk şeklinde değil düzgün olmasına dikkat edilmelidir. Önce düzgün çizgi çekilmeli kuyruk daha sonraya bırakılmalıdır. Gözün üst bölgesine kuyruk çekildikten sonra ise siyah ve gri farlar kullanılmalıdır.
  3. Likit çekilen bölgelerin üzerinden koyu gri far kullanılmak sureti ile hafif bir şekilde geçilmelidir. Gözlere buğulu bir karakter kazandırmak maksadı ile bu işlem yapılmalıdır. Bayanlar tarafından oldukça fazla tercih edilen bir yöntemde rimel uygulamasıdır. Takma kirpik etkisi oluşturmak maksadı ile rimel üç kat sürülebilir.
  4. Kedi gözü makyajında dikkat edilecek önemli bir husus ise, göz çevresinin mümkün olduğunca aydınlık gösterilmesidir. İyi sonuçlu makyaj elde etmek için göz çevresinin makyajının iyi yapılması gerekmektedir.
  5. Gözün üst ve alt kısımlarında eşit renk tonları kullanılmalıdır.
  6. Kedi gözü makyajı ile birlikte kırmızı ruj kullanılması bayanlarda vamp bir hava oluşmasına neden olmaktadır. Marjinal bayanların tercihidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git