Kekik Suyu İle Zayıflama - saglikdas.com

Kekik Suyu İle Zayıflama

Kekik Suyu İle Zayıflama
12 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.187 kez okundu.

Kekik Suyu İle Zayıflama?

Çok fazla kilo almak çeşitli sağlık sorunlarının meydana çıkmasına neden olur. Aşırı kilolar yüksek tansiyona yol açar. Ayrıca kalp ve damar hastalıkları olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden kilo problemimizden kurtulmamız gerekir. Kilo vermek için yapılan çeşitli yollar ve uygulamalar vardır. Hangi uygulamayı nasıl uygulayacağımıza karar veremeyebiliriz. Diyet programı uygulasak her diyet programı her bünyeye uygun olmaz. Bazı yağ yakıcı yağlar kullansak her yağ her vücutta aynı etkiyi göstermemektedir. En iyisi ender bitkilerden olan kekik ile mucizevi bir çay hazırlamaktır.

Kekik suyu vücuttaki yağları eritir. Asırlardır bu tedavi yöntemi bilinmektedir. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandıran kekik suyu tansiyonu düzenler ve damar tıkanıklıklarının önüne geçer. Ülkemiz kekik çeşitleri bakımından çok zengindir. Bu nedenle kekik konusunda hiç sıkıntı çekmeyeceksinizdir. Yemeklerde özenle kullanılan kekiğin suyunu içerek kısa sürede vücudunuzdaki değişiklikleri fark edeceksiniz. Kekik suyu ile zayıflama işlemi hem sağlıklı hem de kısa sürede gerçekleşecektir. Kekik suyu ile zayıflama da etkili detaylar aşağıdadır. Önce kekik suyunun yararlarına göz atalım.

Kekik Suyu İle Zayıflama ve Kekik Suyunun Yararları

  1. Kekik suyu yağ yakımını hızlandırıp arttırır.
  2. Kekik suyunun mikropları kırıcı bir özelliğinin olduğunu uzmanlar açıklamıştır.
  3. Kekik suyu metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımı da kolaylıkla gerçekleşmiş olur.
  4. Bazı kanser oluşumlarını ve diyabet hastalığını da engellemektedir.
  5. Kekik gıdaların bozulmasını engeller.
  6. Kekik suyu yaşlanmayı önemli ölçüde geciktirir.

Kekik Suyu Hazırlama

Kekiği bitki halinde almanız gerekir. Bitki halinde bulamıyorsanız kekiğin yapraklarının taze olmasına özen göstermelisiniz. Kurumuş olan kekik yaprakları işinize yaramaz. Çünkü yağ asitleri uçmuştur. Kekiğin etkisi hızlı olsun istiyorsanız mutlaka taze yapraklı olmalıdır.

Kekik suyu hazırlanışı için iki farklı büyüklükte tencereyi alınız. Büyük olan tencereye su koyunuz ve üzerine küçük olan tencereyi yerleştiriniz. Daha sonra küçük tencereye kekik yapraklarını koyunuz. Daha sonra tencerenin kapağı ters çevrilerek kapanması gerekir. Bu şekilde hava almaması sağlanır. Bu şekilde 1 saat kaynayan su neticesinde kekik suyunuz hazırlanmış olur. Hazmınızı kolaylaştırıp sindirim sisteminizde işe yarayacak kekik suyunu cildinize sürerek de güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git