Kemerli Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Kemerli Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır

Kemerli Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır
12 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.492 kez okundu.

Kemerli Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kemerli burun ameliyatı nasıl yapılır sorusu oldukça merak edilen ve estetik operasyon yaptırmayı düşünenlerin fazlaca merak ettiği bir konudur. Burun üzerinde bulunan kemer sadece burunu kapsamamaktadır. Aynı zamanda burun üzerinde bulunan kıkırdakların da kemerli burun oluşumu üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Genel olarak burunda fazla miktarda görülen kemik parçası ve fazla olan kıkırdak dokusu alınarak kemerli burun ameliyatı yapılmaktadır. Kemerli burun ameliyatı nasıl yapılır ile ilgili merak ettikleriniz aşağıdaki maddelerde bulunmaktadır.

Kemerli Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • Kemerli burun ameliyatları biri açık diğeri kapalı operasyonlar olmak üzere 2 türde yapılmaktadır.
  • Kapalı ameliyat operasyonlarında burun delikleri üzerinden işlem yapılmaktadır. Diğer şekildeki açık ameliyatta ise burun tamamen açılarak ameliyat yapılmaktadır.
  • Kemerli burun ameliyatları esnasında anestezi uygulanmakta olup hastanın tamamen hiçbir şey hissetmemesi sağlanır.
  • Burun kemerini dengelemek için kıkırdaklar şekillendirilir ve kemer kısmına monte edilir.
  • Burun içerisinde kemer kısmına kadar yerleştirilecek olan kıkırdak eğer eksikse eksik olan kıkırdak ihtiyacı için kulak gibi bölgelerden parça alınmaktadır.
  • Burun kemeri normalden daha kalın bir yapıya sahip ise kemikte değişiklik yapılmaktadır. Kemiğin küçültülmesi sağlanarak yüze uygun bir hal alması sağlanır.

Kemerli Burun Ameliyatı Esnasında Oluşabilecek Riskler

Uzman doktorların tecrübesi ve bilgisi dahilinde olarak gerçekleştirilen kemerli burun ameliyatı eksiklikleri veya ihmalleri bu ameliyatın olumsuz sonuçlar vermesine neden olabilmektedir. Bunun dışında başarılı bir ameliyat sonrasında herhangi bir zararı yoktur. Kemerli burun ameliyatı yaptırmadan önce doktorunuzla daha önceden kullandığınız ilaçları, diğer rahatsızlıklarınızı ve varsa alerjik durumlarınızı konuşmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra yapılan doktor yorumu sonrası ameliyata karar vermeniz gerekmektedir.

Genel olarak başarılı operasyonlar sonucu gerçekleşen kemerli burun ameliyatları herhangi bir yan etkiye kendiliğinden neden olmamaktadır. Bunun sonucunda da gayet başarılı bir operasyon sonucu istenilen burun görüntüsüne sahip olmak mümkündür. Ayrıca sağlıklı bir yapıda gerçekleşen burun ameliyatında tekrardan bıçak altına yatmak da söz konusu değildir. Bu ve bunun gibi diğer burun ameliyatları için doktora görünmeniz gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git