Kepçe Kulak Ameliyatı - saglikdas.com

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı
12 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.186 kez okundu.

Kepçe Kulak Ameliyatı?

Normalden daha fazla öne eğimli kulak kepçesine sahip olma durumunda yapatırabileceğiniz kepçe kulak ameliyatı genellikle bölgesel anestezi yöntemi ile yapılır. Küçük yaşlardaki hastalar için de genel anestezi yöntemi kullanılarak ameliyat yapılması mümkündür.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Anestezi işlemi uygulanan kulağın arkasından atılan bir parça kesi ile kepçe kısmındaki kıkırdak açılarak kulak kepçesi başa doğru yaklaştırılmaya çalışılır. Kulak kepçesindeki kıvrımların artırılması ile normal kulak görünümüne sahip olunması amaçlanır. Kulağın baş ile birleşen kısmının 35 derecelik bir açıya getirilmesi sağlanmaya çalışılır. Kepçe kulağı olan kişilerde bu açı oldukça fazladır. Bu açıyı yakalamak için kulak başa doğru çektirilerek şekil verilir. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürer ve basit bir işlemdir. Bu sayede ameliyat bittikten sonra aynı gün içerisinde evinize gitmenizde bir sakınca yoktur.

Ameliyattan Sonra İyileşme Dönemi

Ameliyat sonrası ilk günlerde kulaklarda acı, ağrı, şişlik ve kızarma görülebilir. Ameliyattan 2 gün sonra sargılar açılır ve bayanların kullandığı saç bantlarından kulak üstüne gelecek şekilde takarak kullanmaları istenir. Bant çok küçük veyaz büyük olmamalı ve kulağı çok sıkmamalıdır.

Ameliyatta atılan dikişlerin kulak arkasında kalmasından dolayı görünmez. Ayrıca dikişler kendiliğinden eriyeceğinden dikiş aldırma stresi de yaşamazsınız. Sadece bir gününüzü alan ve oldukça tatmin edici sonuçlara ulaşabileceğiniz kepçe kulak ameliyatı ihtiyacınız var ise korkmamanız gereken ufak bir işlemdir. Ameliyattan sonra kulaklarının eski kulak yapılarına döneceği endişesinde olan insanlar gereksiz bir düşünce içerisindedir. Yapılan işlem ömür boyu kalıcı niteliktedir ve kulakların tekrar eski yapısına dönmesi gibi bir durum söz konusu bile değildir.

İp ile Kepçe Kulak Ameliyatı

Ameliyat sayılamayacak kadar küçük bir işlem olan ip ile kepçe kulak estetik yöntemi kepçe kulak düzeltmek için uygulanan yöntemlerden birisidir. Kulakların arka yüzü uyuşturularak deri altından ipler geçirilir ve kulak arkaya doğru çektirilerek sabitlenir. Kıkırdak şekillendirmesi de beraberinde yapılır ise yüz güldürücü sonuçlar alınması kaçınılmazdır. Hastanın bu operasyona uygun olup olmadığı doktorlar tarafından gerekli kontrollerin yapılması ile belirlenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git