Kepeğe Bitkisel Çözümler - saglikdas.com

Kepeğe Bitkisel Çözümler

Kepeğe Bitkisel Çözümler
12 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 851 kez okundu.

Kepeğe Bitkisel Çözümler?

Kepeğe karşı bitkisel çözümler aracılığı ile kısa zaman zarfında kepek probleminizi ardınızda bırakabilirsiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız bitkisel çözümler tüm kimyasal madde kullanım reddederek organik ürün kullanımı desteklemektedir. Kozmetik ürün adı altında satılan ürünlerin içerisinde kimyasal maddeler yer almaktadır. Saç köklerine zarar veren bu kimyasal maddeler aynı zamanda saç pigmentlerinin de zarar görmesine sebep olmaktadır. Bu tür problemleri geride bırakan bitkisel çözüm yöntemleri ile canlı ve parlak saç tipine sahip olabilirsiniz.

Kepeğe Bitkisel Çözümler ve Maske Tarifi

Kepekli saçlar için maske yapımı:

  • Yarım çay bardağı elma sirkesi
  • 1 su bardağı su

Kepekli saçlar için maske yapımında yarım çay bardağı elma sirkesi ile 1 su bardağı su karıştırılarak harmanlanır. Bu işlem sonrasında hazırladığınız karışımı saç diplerinize masaj aracılığı ile uygulamaya alabilirsiniz. 30 dakika bekleme süresinin ardından maskenizi ılık su aracılığı ile yıkayabilirsiniz. Bu uygulama sonrasında saçlarınız kısa zaman zarfında kepek problemini geride bırakacaktır. Aynı zamanda onarım sürecinin de başlamasını sağlayan bu maske saç pigmentlerinin yenilenmesini de desteklemektedir.

Kepekli saçlar için etkili maske yapımı:

  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Kepekli saçlar için etkili maske yapımında öncelikle 1 çay kaşığı tuz ve 1 yemek kaşığı limon suyu harmanlanır. Daha sonra hazırlanılan karışımın içerisine 2 yemek kaşığı zeytinyağı eklenir ve cilde ince bir tabaka halinde masaj aracılığı ile sürülür. 30 dakika bekleme süresinin ardından saçlarınızı ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Kepek problemini ardınızda bırakmanızı sağlayacak bu maske yapımı aynı zamanda saç derisinin canlanmasını desteklemektedir. Cildin ihtiyaç duyduğu nem ihtiyacını da karşılayan kepekli saçlar için maske yapımı ile kusursuz görünen saç tipine sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git