Kepeğe Doğal Çözümler - saglikdas.com

Kepeğe Doğal Çözümler

Kepeğe Doğal Çözümler
12 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.029 kez okundu.

Kepeğe Doğal Çözümler?

Kepek saç derisinde oluşur. Saç derisinin pul pul dökülmesinden dolayı ortaya çıkan sonuca kepek denir. Kepeğe doğal çözümler ile kepek probleminizden kurtulabilirsiniz. Kepeğe doğal çözümler sunan maske tarifleri şu şekildedir.

Kepeğe Doğal Çözümler ve Maske ile Tonik Tarifi

Kabak Çekirdeği İle Kepek Sorunu Çözümü

  • Elma sirkesi / yeterli miktarda
  • Kabak çekirdeği / 4 yemek kaşığı

Hazırlanışı: Kabak çekirdeklerini öğüterek işe başlayın. Daha sonra öğütülmüş çekirdekleri ıslatacak kadar sirke ilave edin. Bu karışımı saç diplerinize sürün ve iyice masaj yaparak yedirin. Ilık su kullanarak saçınızı yıkayın ve haftada bir kere aynı işlemi tekrarlayın.

Kepek Sorunu İçin Tonik

  • Kekik çayı / 1 fincan
  • Biberiye çayı / 1 fincan
  • Okaliptüs yağı / 2 damla

Hazırlanışı: 1 kahve fincanı kekik çayı ve bir kahve fincanı biberiye saçıyı hazırlayın ve bu ikisini aynı kaba koyun daha sonra üzerine iki damla okaliptüs yağı damlatın. Duş aldıktan sonra son durulama suyu olarak bu karışımı saçınıza dökün. Bu tonik sayesinde saç derinizde kepek oluşumu son bulacaktır.

Kepek Bakımı İçin Maske

  • Üzüm sirkesi / 1 yemek kaşığı
  • Biberiye yağı / 1 çorba kaşığı
  • Süt / 1 su bardağı
  • Bal / 1 yemek kaşığı

Hazırlanışı: 1 yemek kaşığı üzüm sirkesini bir kaba koyun. Üzerine 1 su bardağı sütü ekleyin. Daha sonra bir çorba kaşığı biberiye yağını dökün ve 1 yemek kaşığı ilave edin. Bal bu karışımın içinde iyice eriyene kadar karıştırın. Karıştırma işlemini yaparken tahta kaşık kullanmayı unutmayın.

Uygulanışı: Hazırladığınız bu maskeyi saçınıza ve saç derinize güzelce sürün ve yedirin. Daha sonra 5 dakika kadar bekletip saçınızı yıkayın. Saç yıkama işlemini ılım su ile yaparsanız daha iyi olur. Ilık su saçların yıpranmasını önler. Sıkılmadan maskeyi hazırlamak ve uygulamak için banyodan önce karışımı sürüp beş dakika sonra duşa girebilirsiniz. Saçınızda maskeyi 7 dakikadan fazla tutmayın. İçinde sirke bulunan maske saçtaki kepeği söker ve onarır fakat saç tellerinize fazla durduğunda asit içerdiği için zarar verebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git